Pasienyje su Baltarusija – nelegalių migrantų bumas

Pastaruoju metu Lietuvos pasieniečiai sulaiko vis daugiau nelegalių migrantų pasienyje su Baltarusija.

Pirmąjį šių metų ketvirtį valstybės sieną neteisėtai kirto 90 nelegalių migrantų, tuo metu pernai iki balandžio pabaigos jų buvo tik 5, rodo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pateikti duomenys.

Didžiąją dalį migrantų sudaro Irako piliečiai, jų Lietuvos teritorijoje sulaikyta 59. 2020-aisiais neteisėtai į Lietuvą patekusių irakiečių nefiksuota nė vieno.

Anot VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, neteisėtus migrantus gabenantys nusikaltėliai nuolat ieško naujų kelių į Šengeno erdvę.

„VSAT duomenimis, jų maršrutas gali būti toks: Irako piliečiai lėktuvu atvyksta tiesiai iš Irako į Minską, iš kur toliau automobiliu vykstama link Lietuvos valstybės sienos. Pėsčiomis perėjus valstybės sieną tarp pasienio kontrolės punktų ir sulaikius Lietuvos pasieniečiams pateikiamas prieglobsčio prašymas, nors dažniausiai jų kelionės tikslas yra kitos ES šalys“, – informavo G.Mišutis.

VSAT duomenimis, nors didžioji dalis nelegalių migrantų yra irakiečiai, tačiau fiksuojami ir atvejai, kai patys baltarusiai pasirenka neteisėtą atvykimo į Lietuvą būdą bėgdami iš savo šalies dėl politinių priežasčių. Lietuvoje jie tikisi sulaukti prieglobsčio ir humanitarinės pagalbos. Šiemet, iki praėjusios savaitės pradžios, neteisėtai valstybės sieną kirto ir į Lietuvą pateko 21 baltarusis. Pernai pirmąjį ketvirtį tokių atvejų fiksuota nebuvo.

G.Mišučio teigimu, Lietuvos pasieniečiai pernai pastebėjo pasikeitusį baltarusių pareigūnų požiūrį į neteisėtos migracijos užkardymą.

„Pagrindinė tokio pasikeitusio bendradarbiavimo pasekmė – apsunkintas tinkamas valstybės sienos apsaugos užtikrinimas, vangus Baltarusijos pasienio tarnybos darbas vykdant bendrus pasienio incidentų tyrimus“, – teigė Lietuvos pasieniečių atstovas.

Anot jo, pasitaiko atvejų, kai Lietuvos pasieniečiams užfiksavus sienos pažeidimus ir sulaikius pažeidėjus, Baltarusijos pareigūnai atsisako susitikti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s