Jonavos savivaldybė: poligono centre atsirasianti kopa liks prieinama lankytojams

Jonavos rajono savivaldybė teigia gavusi Krašto apsaugos ministerijos (KAM) patikinimą, kad plečiant poligono teritoriją Dumsių miške esanti kopa ir ateityje liks atvira lankytojams. KAM teigimu, ši kopa yra būsimosios poligono teritorijos centre, todėl jos neįtraukti į poligono teritoriją esą nėra galimybės.

„Tačiau siekiant šį objektą išsaugoti ir palikti prieinamu gyventojams, Lietuvos kariuomenės vado sprendimu kopos teritorija bus pažymėta, joje nebus atliekami jokie su karine technika susiję pratybų veiksmai, taip pat ši kopa nepatenka į šaudyklų saugos zonas, todėl lankymo galimybė gyventojams išliks“, – KAM raštą cituoja savivaldybė.

Ministerija taip pat prašo informuoti gyventojus, kad visa su karinėmis pratybomis susijusi informacija ir mokomųjų laukų žemėlapiai yra ir bus nuolat skelbiami prie įvažiavimų į Gaižiūnų poligoną.

„Viešojoje erdvėje daug jonaviečių išreiškė rūpestį dėl kopos, rinkosi į protesto akciją. Žmonėms reikalingi atsakymai. Savivaldybės tikslas – rasti bendrą kariuomenės ir visuomenės sprendimą, o jo siekiant, veikti oficialiais būdais“, – pranešė rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Gaižiūnų poligono Rukloje plėtros projektas yra pripažintas valstybinės svarbos projektu, jį planuojama baigti iki 2022 metų.

Viešas teritorijų planavimo dokumento svarstymas numatytas birželio 2 dieną Jonavos rajono savivaldybėje. Dumsių girioje (Būdų miške) yra susiformavusi viena didesnių Lietuvoje žemyninių kopų.

Unikaliu kraštovaizdžiu ir augalija išsiskiriančioje vietoje nutiestas maždaug 2 km ilgio gamtinis pažintinis takas, įrengta apžvalgos aikštelė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s