STT: kai kurie asmenys gali nepagrįstai būti atleisti nuo mokesčio už įvažiavimą į Kuršių Neriją

Egzistuoja rizika, kad kai kurie fiziniai ir juridiniai asmenys gali būti nepagrįstai atleisti nuo mokesčio už įvažiavimą į Kuršių Neriją, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ji skelbia atlikusi vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringos savivaldybę administravimą, lengvatų suteikimą ir panaikinimą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą.

„STT korupcijos prevencijos specialistai kaip kritinę antikorupcinę pastabą nurodo tai, kad administracijos direktoriui ar jo pavaduotojui suteikta pernelyg plati diskrecija atskirais atvejais suteikti teisę asmenims vieną kartą arba tam tikrą neapibrėžtą laikotarpį nemokėti vietinės rinkliavos, tačiau nėra detalizuoti tokio sprendimo priėmimui būtini kriterijai ir asmens prašymo pagrįstumo vertinimo aspektai“, – rašoma STT pranešime.

Tarnybos teigimu, teisės aktai taip pat nedetalizuoja leidimų – nuotolinio nuskaitymo kortelių – išdavimo ir administravimo tvarkos.

„Šiuo metu nėra aišku, kokiais atvejais ir kokiems subjektams gali būti išduodama tokia kortelė, kiek iš viso yra tokių kortelių, kaip vykdoma jų apskaita ir naudojimo teisėtumo kontrolė, kurį laiką jos galioja ir pan.“, – informavo STT.

Anot institucijos, šiuo metu sudarytos nevienodos sąlygos tiekti prekes Neringos gyventojams ir įmonėms – vieni ūkio subjektai atleidžiami nuo vietinės rinkliavos, kiti – tik nuo jos dalies.

Neringos meras Darius Jasaitis sako besitikintis, kad savivaldybei pavyksta suvaldyti rizikas dėl vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą.

„Visų rizikų visą laiką neįmanoma suvaldyti, bet tikimės, kad jas valdome tiek, kiek įmanoma (…) Antikorupcinis vertinimas yra, ko gero, pagal mūsų kontrolierės atliktus tyrimus, ir mes jau atsižvelgėme į visas kontrolierės rekomendacijas – bandome įgyvendinti. Kaip tobulai pavyks mums sukurti tuos aktus, turbūt visi patenkinti nebus, nes tai yra daugybė atvejų“, – trečiadienį sakė meras.

Jis teigė, kad minimų kortelių nebėra jau dvejus metus, o dėl atskiro leidimo, išduodamo administracijos direktoriaus, problemų nebuvo kilę.

„Nė viena įmonė į Neringą nemokamai neveža kaip visoje kitoje Lietuvoje – tai mes vienodomis sąlygomis gyvename ar ne? Pažiūrėkite: šaldytuvas, dujinė, lova – visur pristatymas nemokamas, o Neringoje mes mokame. Tad tais atvejais mes suteikiame administracijos direktoriui teisę, kai Neringos gyventojas kreipiasi, kad suteikia pravažiavimą nemokamai atvežti. Ar gyventojas papiktnaudžiauja, ar gyventojas ką nors padaro, mes nežiūrime, nesuseksime šito, bet ar mūsų gyventojas turi tada mokėti daugiau, ar jis turi mokėti už šaldytuvą daugiau dėl to, kad gyvena Neringoje? Turbūt ne“, – teigė Neringos vadovas.

„Iki šiol, kad būtų kokių nors problemų, tai nesusidūrėme. Noriu priminti, kad tai yra savivaldybės tarybos rinkliava – jeigu taryba ją blogai valdys, gyventojai išsirinks kitą tarybą“, – sakė jis.

STT pasiūlė Neringos savivaldybei tikslinti Lengvatų tvarkos ir Transporto registravimo aprašo nuostatas, pašalinant galimas korupcines rizikas. Neringos savivaldybė per du mėnesius turėtų informuoti STT, kaip atsižvelgta ar planuojama atsižvelgti į pateiktus siūlymus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s