Vyriausybė iki metų pabaigos pratęsė ES pabėgėlių perkėlimo programą

Lietuva iki metų pabaigos pratęsė pabėgėlių perkėlimo programą. Anksčiau ją užbaigti buvo numatyta birželio 30-ąją.

Ministrų kabinetas pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam projektui, numatančiam toliau tęsti 2015-aisiais pagal susitarimą su Europos Sąjunga (ES) patvirtintą sprendimą dėl pabėgėlių perkėlimo – juo numatyta, kad Lietuva priims 1077 pabėgėlius iš Europos Sąjungos (ES) ir trečiųjų šalių.

Vidaus reikalų ministerija pažymi, kad pastaraisiais metais sumažėjus migracijai Lietuvai neprireikė įvykdyti įsipareigojimu „visa apimtimi“: buvo perkelti tik 499 asmenys.

„Tačiau solidarizuotis su vis dar didelę naštą patiriančiomis valstybėmis poreikis išliko“, – tikina ministerija.

Pastarąjį kartą Vyriausybė terminą buvo nukėlusi 2019-ųjų gruodį, tuomet skelbta, jog buvo perkelti 490 pabėgėlių, didžioji dalis jų paliko Lietuvą ir išvyko į kitas ES valstybes.

Numatyta, kad vertinant ES Prieglobsčio ir integracijos fondo numatytas lėšas, Lietuva iki šių metų pabaigos galėtų priimti 88 asmenis iš ES valstybių narių ir 18 asmenų iš trečiųjų šalių.

Pažymima, jog ir pati pabėgėlių perkėlimą koordinuojanti Europos Komisija konstatavo, jog COVID-19 sukelta pandemija padarė poveikį „ne tik perkėlimo į Europos Sąjungos įsipareigojimų įgyvendinimui, bet ir Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšų įsisavinimo pajėgumams“, todėl pusmečiui pratęstas ir paramos panaudojimo terminas.

Šiuo metu Lietuva atlieka procedūras dėl 6 asmenų perkėlimo iš Italijos, 4 nelydimų nepilnamečių iš Graikijos, 7 asmenų iš Sirijos, 17 eritritrėjiečių iš Etiopijos pabėgėlių stovyklos, taip pat dėl 5 asmenų iš Maltos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s