Čekijos ministras pirmininkas paragino ES valstybes išreikšti solidarumą ir išsiųsti Rusijos diplomatus

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas paragino likusias ES valstybes išreikšti solidarumą su jo šalimi bei išsiųsti bent po vieną Rusijos diplomatą. Apie tai jis pareiškė neformaliame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Portugalijoje.

„Mes visada turime tai (incidentą Vrbeticoje — red.) suvokti taip, kad kai viena iš valstybių narių yra užpulta, tai iš tikrųjų yra išpuolis prieš visus“, — pareiškė A. Babišas.

Kaip į tai reaguos kitos valstybės, jis tikisi pamatyti kitame aukščiausiojo lygio susitikime.

A.Babišas pridūrė, kad praėjusį vakarą Porte vyko ilga diskusija apie incidentą Vrbeticoje, kurioje dalyvavo Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Kadangi dabartinis aukščiausiojo lygio susitikimas yra neoficialus, rašytiniai sprendimai priimti nebuvo.

Praha apkaltino Rusijos specialiąsias tarnybas 2014-tais metais organizavus amunicijos sandėlių sprogimus ir išsiuntė iš šalies 18 Rusijos ambasados darbuotojų.

Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų personomis „non grata“, teigdama, kad kaltinimai dėl sprogimo buvo absurdiški, nepagrįsti, toli gražu nesuprantami ir keliantys pasipiktinimą.

Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija, nepagrįsti kaltinimai Rusijai yra didelės kampanijos, kurią Vakarai vykdo prieš Maskvą, dalis.

Anksčiau Baltijos šalys išreiškė solidarumą su Čekija: Lietuva išsiuntė du Rusijos Federacijos ambasados darbuotojus, Latvija ir Estija — po vieną. Prieš tai Čekija apkaltino Rusijos specialiąsias tarnybas organizavus sprogimą amunicijos sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s