Gitanas Nausėda paragino ES šalių lyderius išreikšti solidarumą su Čekija

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino ES šalių lyderius sekti Lietuvos ir kitų šalių pavyzdžiu ir išreikšti solidarumą su Čekija.

Lietuvos vadovas dalyvavo ES viršūnių susitikime, kuriame buvo aptartas solidarus atsakas Rusijai po įvykių Čekijoje.

Kaip praneša Prezidentūros spaudos tarnyba, Lietuva išreiškė paramą Čekijai, šiai šaliai išsiuntus „su diplomatine priedanga dirbusius Rusijos žvalgybos agentus“. Lietuvos prezidentas paragino ES lyderius sekti Lietuvos ir kitų bendraminčių pavyzdžiu bei imtis „ryžtingų solidarumo sprendimų“.

G.Nausėda taip pat pakvietė ES lyderius vieningai išreikšti solidarumą su Ukraina, kovojančia už savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Lietuvos lyderis pažymėjo, kad ES turi priimti konkrečius sprendimus siekiant „užkirsti kelią Rusijos agresyviai politikai kaimyninių valstybių atžvilgiu“.

Šalies vadovas ragino numatyti efektyvias ir konkrečias paramos priemones karą išgyvenančiai Ukrainai.

Pranešama, kad plačiau ES santykių su Rusija klausimu planuojama diskutuoti gegužės 25–26 d. vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos Federacijos specialiąsias tarnybas organizavus sprogimus amunicijos sandėliuose Vrbeticoje bei išsiuntė iš šalies 18 Rusijos ambasados darbuotojų. Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų personomis „non grata“, teigdama, kad kaltinimai dėl sprogimo buvo absurdiški, nepagrįsti, nesuprantami ir keliantys pasipiktinimą.

Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija, šie kaltinimai yra didelės informacinės kampanijos, kurią Vakarai vykdo prieš Maskvą, dalis.

Baltijos šalys išreiškė solidarumą su Čekija: Lietuva išsiuntė du Rusijos Federacijos ambasados darbuotojus, Latvija ir Estija — po vieną. Prieš tai Čekija apkaltino Rusijos specialiąsias tarnybas organizavus sprogimą amunicijos sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s