Vilniuje įvyko oficialusis renginys – pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

Minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 76-ąsias metines gegužės 8 d. Vilniuje surengtos oficialios pagerbimo ir gėlių padėjimo ceremonijos aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, Panerių memoriale, Antakalnio ir Vilniaus Vingio karių kapinėse.

Antrojo Pasaulinio karo pabaiga Europoje minima gegužės 8 d., pažymint Antrojo Pasaulinio Karo Europoje pabaigą ir 1945 m. gegužės 8 d. Vokietijos pasirašytą besąlyginį kapituliacijos aktą. Tačiau Rusijoje bei kai kuriose kitose šalyse pergalės diena švenčiama gegužės 9-ąją. Toks skirtumas yra susijęs su tuo kad nacių Vokietijos kapituliacijos aktas buvo pasirašytas vėlai vakare: tuo metu Europoje buvo 22-23 val. gegužės 8-tosios, kai Maskvoje buvo naktis ir formaliai jau gegužės 9-toji.

„Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai, kaip ir kitoms Baltijos bei Centrinės Europos valstybėms, neatnešė taikos, tik dar daugiau teroro ir aukų. Šio karo politiniai padariniai faktiškai buvo likviduoti tik 1990-1993 metais, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę ir iš jos teritorijos buvo išvesti paskutiniai Rusijos kariuomenės daliniai“, – per formalųjį renginį sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Jis kartu su Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininku brigados generolu Mindaugu Steponavičiumi padėjo gėlių prie Jono Žemaičio-Vytauto paminklo prie Krašto apsaugos ministerijos.

Pagerbimo ir gėlių padėjimo ceremonijas Lietuvos Respublikos vadovybės ir užsienio šalių diplomatinio korpuso vardu atliko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

Didelio žmonių dėmesio šis renginys nesulaukė, mat dauguma žmonių paprastai švenčia Pergalės prieš nacių Vokietiją dieną gegužės 9-tąją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s