Ukrainos sostinėje Pergalės dieną nacionalistai vėl demonstravo nacių pasisveikinimo gestą

Ukrainoje, kur kaip praneša Lietuvos propagandinė žiniasklaida „Nacistų nėra“, kyla eilinis skandalas susijęs su viešuoju nacių pasveikinimo gesto demonstravimu, praneša Ukrainos žiniasklaida.

Gegužės 9-ąją Kijeve minint Pergalės Antrajame Pasauliniame kare dieną buvo surengtos kelios visuomeninės akcijos. Dauguma iš jų buvo organizuota Pergalei prieš nacių Vokietiją Antrajame Pasauliniame kare paminėti. Tačiau savo akcijas surengė ir ukrainiečių nacionalistai, kurie laiko save ne nacizmo nugalėtojų, bet nacių kolaborantų palikuoniais. Šios akcijos vyko viena netoli kitos.

Kai padėti gvazdikų prie karinio memorialo ėjo pasipuošęs medaliais padoraus amžiaus karo veteranas – atsargos pulkininkas su tarybine uniforma, netoli stovėjęs kaukėtas nacionalistas išmetė ranką demonstruodamas nacistinį pasveikinimo gestą – taip vadinamą „zigą“. Incidentas įvyko netoli Kijevo Vaikų ir Jaunimo rūmų.

Šalia stovintys policijos pareigūnai į akivaizdų nacistinio simbolio demonstravimą niekaip nereagavo. Policininkai pradėjo reaguoti tiktai socialiniuose tinkluose kilus nepasitenkintino bangai.

Jaunas nacių garbintojas buvo vienas akcijos, kurią organizavo ukrainiečių neonacių grupuotė „S-14“, dalyvių. Šios akcijos, kuri vyko netoli memorialo žuvusiems per Kijevo išvadavimą nuo nacių, organizatorius yra žinomas Ukrainos neonacių grupuočių veikėjas Evgenij Karas.

Iš pradžių Ukrainos valdžia, kuri labai dažnai sako jog neonacių Ukrainoje nėra, o melagingą informaciją apie juos esą skleidžia „rusiška propaganda“, į šį įvykį niekaip nereagavo. Iškart po incidento keliuose programėlės „Telegram“ kanaluose, kurie viešumoje yra įvardijami kaip glaudžiai susiję su Ukrainos prezidento administracija, sinchroniškai pasirodė informacija, jog šią „provokaciją“ surengė nežinomi prorusiški veikėjai, turintys tikslą sukurti reikalingą paveiksliuką „propagandinei Rusijos žiniasklaidai“.

Tačiau socialiniuose tinkluose kilus pasipiktinimo bangai, prie šio įvykio viešinimo prisidėjus žymiems Ukrainos visuomeniniams veikėjams, Kijevo policija pradėjo reaguoti. Netrukus buvo suimtas ir pats nacių garbintojas. Surašant protokolą dėl „Smulkaus chuliganizmo“, policininkams jis prisistatė „Mihailu“. Tyrimo metu paaiškėjo jog jis yra nepilnametis – jam tėra 16 metų. Vėliau jam buvo surašytas administracinis protokolas dėl smulkaus chuliganizmo. Akivaizdu kad jokios rimtos bausmės jis nesulauks.

Pastaruoju metu tai jau ne pirmas toks incidentas kai Ukrainos neonaciai Kijevo centre viešai demonstruoja nacių pasveikinimo gestą. Balandžio pabaigoje per Ukrainos sostinės centre vykusį nacių SS divizijos „Galičina“ įkūrimo minėjimo maršą vienas šio renginio dalyvis irgi viešai demonstravo „zigą“. Tuo metu dėl šių veiksmų jis irgi užsitraukė tik administracinę atsakomybę už smulkųjį chuliganizmą.

Įdomu kas būtų įvykę šiems nacių garbintojams, jeigu jie viešai pademonstruotų nacių pasveikinimo gestą kokioje nors Europos Sąjungos valstybėje, pavyzdžiui, Vokietijoje?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s