Čekijos generalinis prokuroras atsistatydino dėl sandėlių sprogimų bylos

Čekijos generalinis prokuroras Pavel Zeman priėmė sprendimą atsistatydinti iš einamų pareigų. Apie tai pranešė Čekijos ministro pirmininko pavaduotojas Karel Gavliček per spaudos konferenciją po šalies vyriausybės posėdžio, pranešė Lidové Noviny.

Pasak K. Gavličeko, čekų ministrų kabinetas yra informuotas apie P. Zemano sprendimą bet kol kas šio klausimo nesvarstė.

„Kadangi generalinio prokuroro atsistatydinimas man buvo staigmena, teisingumo ministerija šios informacijos negavo, tad Pavel Zeman eis dabartines pareigas iki birželio 30-tos dienos, ir tik paskui bus priimtas sprendimas dėl naujo generalinio prokuroro“, – pareiškė Čekijos teisingumo ministrė Marija Benešova.

Anksčiau M. Benešova pranešė jog generalinis prokuroras P. Zeman per spaudos konferenciją nesankciounuotai paviešino per daug riboto naudojimo informacijos dėl sprogimų Vrbeticoje, todėl jam gali būti iškelta drausmės byla.

48-erių metų P. Zeman eina Čekijos generalinio prokuroro pareigas nuo apie 10 metų – nuo 2011 -tųjų pradžios. Šiame poste jis pakeitė Renatą Vesecką. Prieš tai jis dirbo Čekijos Plzenio rajono ir regiono prokuroru, o paskui – Čekijos Generalinės Prokuratūros tarptautinių ryšių prokuratūroje. 2004-tais metais jis tapo pirmuoju Čekijos atstovu Europos Sąjungos Teisingumo agentūroje, kur buvo pačiu jauniausiu tarp visų ES šalių narių atstovų.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos Federacijos specialiąsias tarnybas prisidėjus prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Čekija išsiuntė iš šalies 18 Rusijos ambasados darbuotojų. Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų personomis non grata, pareiškusi, kad kaltinimai dėl sprogimo buvo absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti. Su Čekija solidarizavosi kai kurios ES valstybės, tačiau jų buvo nedaug.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s