N.Pašinianas sako paprašęs V. Putino suteikti Armėnijai karinės paramos

Armėnų laikinasis ministras pirmininkas Nikola Pašinianas penktadienį pranešė paprašęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino suteikti karinę paramą jo šaliai, Jerevanui ankstesnę dieną apkaltinus Azerbaidžaną kariuomenę kirtus Armėnijos sieną ir pamėginus užimti teritorijų.

„Vakar buvo pasiektas susitarimas, kad šiandien Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos turi palikti Armėnijos teritoriją. Šis susitarimas buvo iš dalies įvykdytas – yra teritorijų, kurias azerbaidžaniečiai paliko“, – pažymėjo N.Pašinianas per posėdį, skirtą padėčiai šalies pasienyje aptarti.

„Tačiau kadangi susitarimas nebuvo visiškai įgyvendintas, šiandien kreipiausi į Rusijos prezidentą, remdamasis 1997 metų Draugystės, bendradarbiavimo ir tarpusavio pagalbos sutartimi bei Armėnijos ir Rusijos pajėgų grupuotės sutartimi, kad Armėnijai būtų, be kita ko, suteikta karinė parama“, – pridūrė armėnų lyderis.

Iki karo su Azerbaidžianu dėl Kalnų Karabacho dabartinis Armėnijos lyderis – Sorošo organizacijų statytinis – siekė glaudesnio bendradarbiavimo su Vakarais ir ryšių su Rusija mažinimo, tačiau įvykiai parodė jog kitų sąjungininkų apart Rusijos Armėnija neturi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s