Į šeimos gynimo maršą susirinko daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, prisijungė net Respublikos Prezidentas

Pirminiais duomenimis, ne mažiau kaip 10 tūkstančių žmonių šeštadienį susirinko Vilniaus Vingio parke į mitingą, pavadintą „Didžiuoju šeimos gynimo maršu“.

Nuo pat ryto žmonės vyko į sostinę iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Nešini trispalvėmis, Lietuvos istorinėmis, paties maršo ir kitomis vėliavomis tradicinės šeimos šalininkai plūdo į Vingio parką, stebimą policijos pareigūnų.

Policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis pranešė, jog, pareigūnų skaičiavimais, mitinge dalyvauja apie 10 tūkst. žmonių. Lietuvos Policija suskaičiavo 3 tūkst. automobilių, važiavusių į maršą iš visos Lietuvos. Vilniaus apskrities policijos komisaras Saulius Gagas pranešė, kad pareigūnai situaciją stebi, fiksuoja aplinkybes, bet protokolų niekam nerašo, dėl pažeidimų, jei tokių bus, žadama spręsti ateityje.

Didžiojo šeimos gynimo maršo aprašyme nurodoma, kad šiuo susirinkimu raginama vienytis prieš „ideologinio karo metodais vykdomą agresyvią genderistinę propagandą ir valdančiosios daugumos rengiamus įstatymus“. Aiškinama, kad renginio dalyviai „vieningai paliudys didžiosios daugumos Lietuvos piliečių ryžtą apginti Lietuvos šeimų teises bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatytą teisinę ir visuomeninę tvarką“. Konservatyvesniąją visuomenės dalį piktina liberalių politikų svarstymai ratifikuoti Lietuvoje vadinamąją Stambulo konvenciją, įteisinti lyčiai neutralią partnerystę.

Mitingo pradžioje Didžiojo Šeimos Maršo dalyvius pasveikino prezidentas Gitanas Nausėda. Jis kreipėsi į susirinkusiuosius nuotoliniu būdu pareiškęs, kad žmonės iš įvairių Lietuvos vietų susirinko Vilniuje „kalbėti apie tai, kas jiems svarbu – šeimą, paramą jai“.

„Prisipažinsiu, šeimų labui mes vis dar padarėme per mažai. Taip, turime vaiko pinigus, vienkartines išmokas, plačiau atveriame švietimo galimybes nepasiturinčių šeimų vaikams. Tačiau jaunos šeimos susiduria su milžiniškomis problemomis derindamos darbą ir vaikų auklėjimą, ypač dabar, kai pandemija baigia išgręžti mūsų kantrybę ir jėgas. Valstybė privalo joms padėti“, – teigė valstybės vadovas.

Be to, jis pridėjo, kad valstybė turi išspręsti tos pačios lyties žmonių santykių klausimą, tačiau padaryti tai taip, kad tai neprieštarautų Lietuvos Konstitucijai.

„Mes turime matyti, kokie įvairūs žmonės gyvena mūsų šalyje – visi mylintys savo Tėvynę, Lietuvos Respublikos piliečiai. Ir aš pripažįstu, kad mes dar turime ką nuveikti, kad visų teisės būtų lygiai užtikrintos“, – kalbėjo prezidentas.

Pasak jo, valstybė turi užtikrinti, kad vienos lyties poros gautų informaciją apie partnerio sveikatos būklę, teisę į paveldėjimą, kitus svarbius klausimus.

„Tačiau tai turi būti daroma laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos Prezidentas, pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – žadėjo G.Nausėda, paraginęs visuomenės grupes savo teises ginti oriai, nežeminant turinčiųjų kitą nuomonę.

Į šeimos gynimo maršą atvyko ir kiti politikai – Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Petras Gražulis, eksparlamentaras Naglis Puteikis.

Vienas mitingo organizatorių Raimondas Grinevičius sakė, kad jį suorganizavo siekdamas „ginti šeimas nuo totalaus nesusipratimo“.

„Šitas visas mitingas yra suorganizuotas grynai jūsų visų. Mes esame tik sraigteliai“, – susirinkusiesiems teigė jis.

Kitas organizatorius Artūras Orlauskas tvirtino, kad žmonės jau privertė politikus „atsisukti į Lietuvą“.

„Jie dreba, bijo ir žino, kad turės mums paklust“, – kalbėjo A.Orlauskas.

Lietuvos tėvų forumo vadovas Darius Trečiakauskas kaltino valdžią ne tik dėl tradicinės šeimos menkinimo, bet ir dėl karantino ribojimų, pavyzdžiui, sudaromų kliūčių vaikams grįžti į mokyklas, jų testavimo, taip pat valstybės skolinimosi ir pinigų „taškymo savo reikmėms“, „saviškių“ prakišinėjimo į postus.

„Šiandien mes sakome: „Ne, taip nebus!“ Ne jūs, o mes esame savo likimo, savo vaikų ir savo valstybės šeimininkai“, – kalbėjo jis.

Reikia pažymėti jog šiuo mitingu Lietuvos žmonės parodė valdančiajai mažumai jog jiems nepatinka tos priemonės kurių imasi valstybė: dėl buldozeriu stumiamos vienalyčių santuokų legalizacijos, dėl neproporcingų apribojimų kovojant prieš koronavirusą, dėl meinstrimo žiniasklaidos skleidžiamo melo ir propagandos.

Šio žmonių protesto viršūne tapo šis labai trumpas interviu portalui „15min.lt“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s