Izraelis subombardavo pastatą Gazos Ruože, kuriame įsikūrę „The Associated Press“ ir „Al Jazeera“ biurai, Vakarams – tas pats

Izraelio aviacija šeštadienį sunaikino 13 aukštų pastatą Gazos Ruože, kuriame buvo Katare įsikūrusios televizijos „Al Jazeera“ ir amerikiečių naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) biurai, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Izraelis „Gazos Ruože sugriovė pastatą „Jala Tower“, kuriame įsikūręs „Al Jazeera“ biuras ir kitos tarptautinės žiniasklaidos biurai“, sakoma „Al Jazeera“ pranešime.

„Al Jazeera“ nufilmavo, kaip pastatas susmuko, paskleisdamas didžiulį dulkių, nuolaužų ir dūmų stulpą.

Vienas AP žurnalistas kiek anksčiau per tviterį parašė, kad Izraelio kariškiai prieš smūgį perspėjo pastato savininką apie būsimą ataką. Žmonėms buvo nurodyta evakuotis iš pastato, kuriame taip pat buvo kitų biurų ir gyvenamųjų butų, o praėjus maždaug valandai „Jala Tower“ buvo sulygintas su žeme.

Pastato savininkas Jawadas Mehdi sakė, kad vienas Izraelio žvalgybos pareigūnas jį perspėjo per valandą evakuoti pastatą. AFP reporteriai girdėjo, kaip telefonu kalbėdamasis su pareigūnu J.Mehdis prašė suteikti dar 10 minučių, kad žurnalistai galėtų išsinešti savo įrangą.

„Duokit mums dešimt papildomų minučių“, – ragino jis, bet pašnekovas izraelietis nesutiko.

„Al Jazeera“ biuro Gazos Ruože vadovas Waelas al Dahdouh AFP sakė: „Siaubinga, labai liūdna, kad taikomasi į „Al Jazeera“ ir kitų žiniasklaidos priemonių biurus.“

Izraelis pareiškė, kad jo „naikintuvai atakavo daugiaaukštį pastatą, kuriame buvo kovotojų elementų, priklausančių teroro organizacijos „Hamas“ karinei žvalgybai“.

„Pastate taip pat dirbo civilinės žiniasklaidos priemonės, kuriomis teroro grupė „Hamas“ dangstosi ir naudojasi jomis kaip gyvaisiais skydais“, – pridūrė izraeliečiai.

Keliomis valandomis anksčiau per kitą Izraelio aviacijos antskrydį tankiai apgyventoje pabėgėlių stovykloje Gazos mieste žuvo mažiausiai 10 vienos palestiniečių šeimos narių, daugiausiai – vaikų. Ši ataka buvo iki šiol pražūtingiausias smūgis pajūrio anklave, nuo pirmadienio tęsiantis ginkluotam konfliktui tarp žydų valstybės ir Gazos Ruožą kontroliuojančių islamistų.

Nuo pirmadienio per Izraelio aviacijos ir artilerijos smūgius Gazos Ruože buvo nužudyti mažiausiai 139 žmonės, įskaitant 39 vaikus. Dar apie tūkstantis žmonių buvo sužeisti, nurodė pajūrio anklavo sveikatos apsaugos pareigūnai. Bombardavimai buvo pradėti pirmadienį, kai anklavą valdančio islamistų judėjimo „Hamas“ ir kitų grupuočių kovotojai paleido dešimtis raketų, atsakydami į Izraelio policijos šiurkščius veiksmus per susirėmimus su protestuotojais palestiniečiais dažnai neramumų židiniu tampančiame Al Aksos mečetės komplekse aneksuotoje Rytų Jeruzalėje.

Nuo tada Izraelio link buvo paleista daugiau kaip 2,3 tūkst raketų. Per šias atakas žydų valstybėje žuvo 10 žmonių, įskaitant vieną vaiką ir karį. Dar per 560 buvo sužeista.

Į žiniasklaidos centro sunaikinimą iš „demokratiškų Vakarų“ nebuvo jokios viešos reakcijos, niekas net neišreiškė „gilaus susirūpinimo“ – matyt jiems toks Izraelio barbariškas kariavimo būdas tinka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s