Seimas uždraudė į Lietuvą atvykti asmenims, viešai remiantiems agresorius

Seimas Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties pataisų projektu“ uždraudė į šalį atvykti asmenims, „kurie viešai ir (ar) aktyviai remia ir (ar) dalyvauja užsienio valstybės vykdomoje tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančioje veikoje“, rašoma pranešime spaudai.

„Mes bandome uždrausti į šalį įvažiuoti tiems, kurie ne tik patys tiesiogiai vykdo vadinamuosius sunkius nusikaltimus prieš žmogaus teises, korupcinius nusikaltimus, pinigų plovimą, bet ir propaguoja ir aktyviai veikia propaguojant tarptautinius nusikaltimus, legitimizuojant įvairias okupacijas ar jas skatinant. Tokių ne vieną minkštosios galios atstovą matėme Lietuvoje ir būtų labai gerai, kad jie tos dirvos nekedentų, kad po to paėmę širdis ir protus geležies nepanaudotų prieš mus ar mūsų kaimynus, ypač Ukrainos kontekste tai yra labai svarbu“, – pritarti projektui kvietė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Įstatymas priimtas už balsavus 113, prieš buvus vienam, susilaikius 16 Seimo nariams.

Nors naujame įstatyme tiesiai apie tai nepasakyta, bet jis bus naudojamas prieš tuos kas „viešai ir (ar) aktyviai remia ir (ar) dalyvauja“ Rusijos, Baltarusijos, gal, Kinijos, „vykdomoje tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančioje veikoje“. Sunku įsivaizduoti kad draudimai atvykti į Lietuvą būtų taikomi asmenims, kurie viešai remia Izraelio vykdomą agresyvią veiklą palestiniečių atžvilgiu, jų žemių okupavimą, arba tiems kas pritaria JAV agresyviai užsienio politikai, kas pateisina JAV vykdomą Sirijos okupaciją, jų agresyvią karinę veiklą skirtingose pasaulio vietose: mat Lietuvoje tai vadinama „Euroatlantiniu solidarumu“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s