Iš Atėnų į Vilnių skridęs lėktuvas dėl melagingo pranešimo apie sprogmenį nusileido Minske

„Ryanair“ kompanijai priklausantis lėktuvas „Boeing 737“, skridęs iš Atėnų į Vilnių, atliko avarinį nusileidimą Minsko oro uoste dėl pavojingos situacijos.

Kaip praneša Baltarusijos sostinės oro uosto spaudos tarnyba, tai įvyko gavus pranešimą apie lėktuve padėtą bombą. Vėliau ši informacija nepasitvirtino.

Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovė Lina Beišinė pranešė, kad informacijos apie pranešimą dėl bombos kol kas neturima ir pasakojo kitą įvykio versiją. Anot jos, lėktuvas pasuko į Minską dėl konflikto tarp keleivių ir įgulos narių. Jame buvo 120 keleivių.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo „Facebook“ paskyroje parašė, kad Baltijos šalis bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais, kad užtikrintų saugų visų keliautojų grįžimą į Vilnių.

Nusileidus lėktuvui, buvo gauta informacija, kad juo skrido „Nexta“ telegramo kanalo įkūrėjas ir buvęs vyriausiasis redaktorius Romanas Protasevičius, kuris Baltarusijoje pripažintas ekstremistu. Lėktuvui nusileidus jis buvo sulaikytas.

„Telegram“ programėlės „Nexta“ kanalo, įsikūrusio Lenkijoje, įkūrėjai Stepanas Putilo ir Romanas Protasevičius Baltarusijoje yra kaltinami pagal nusikalstamus straipsnius „Masinių riaušių organizavimas“ ir „Grupinių veiksmų, kurie šiurkščiai pažeidžia viešąją tvarką, organizavimas“.

Be to, jam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl „sąmoningų veiksmų, kuriais siekiama skatinti socialinį priešiškumą remiantis profesine priklausomybe“, padarymo.

„Nexta“ ragino dalyvauti ir koordinavo protestų akcijas, kurios prasidėjo po Baltarusijos prezidento rinkimų 2020-tų metų rugpjūtį ir truko kelis mėnesius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s