Latvių politikai painioja sportą ir politika: pasaulio ledo ritulio čempionate Rygoje vietoj oficialiosios iškelta istorinė Baltarusijos vėliava

Pasaulio ledo ritulio čempionate Rygoje tarp dalyvaujančių valstybių vėliavų vietoj oficialiosios Baltarusijos vėliavos pirmadienį buvo iškelta istorinė, baltos ir raudonos spalvų vėliava, kuri yra laikoma opozicinių jėgų, siekiančių nuversti dabartinį Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, simboliu.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius ir Rygos meras Martinis Stakis viešbutyje „Radisson Blu Hotel Latvija“, kur čempionato metu gyvena Baltarusijos nacionalinė ledo ritulio rinktinė, oficialią Baltarusijos vėliavą pakeitė baltos ir raudonos spalvų istorine baltarusių vėliava.

M. Stakis sakė, kad „šis gestas buvo Rygos miesto tarybos iniciatyva siekiant išreikšti paramą nuo autoritarinio Baltarusijos lyderio Aleksandro Lukašenkos režimo kenčiantiems žmonėms“. Pasak jo, iniciatyvą parėmė ir Baltarusijos opozicija.

„Ryga demonstruoja solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, opozicija ir pabėgėliais. Už laisvą Baltarusiją!“ – per reginį pasakė M. Stakis.

E. Rinkevičius teigė, kad sankcijos ir pareiškimai yra viena, bet vėliavos pakeitimas yra įtaigesnis kaip simbolinis veiksmas.

Latvių užsienio reikalų ministras pridūrė, kad oficialios Baltarusijos vėliavos pakeitimas istorine taip pat parodo Latvijos požiūrį į Baltarusijos valdžios „terorizmo aktą“: iš Atėnų į Vilnių skridusio keleivinio lėktuvo priverstinį nutupdymą Minske siekiant areštuoti opozicijos žurnalistą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s