IIHF pareikalavo nuo Rygos pašalinti jos vėliavą, iškeltą greta istorinės baltarusių vėliavos

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pareikalavo pašalinti šios organizacijos ir pasaulio ledo ritulio čempionato vėliavas iš tų vietų Rygoje, kur jos iškeltos greta baltos ir raudonos spalvų istorinės baltarusių vėliavos, pranešė IIHF prezidentas Rene Faselis.

Pirmadienį Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius ir sostinės meras Martinis Stakis prie Rygos viešbučio „Radisson Blu Hotel Latvija“, kuriame yra apsistojusi pasaulio ledo ritulio čempionate dalyvaujanti Baltarusijos rinktinė, oficialią Baltarusijos vėliavą pakeitė baltos ir raudonos spalvų istorine baltarusių vėliava, kuri yra laikoma opozicinių jėgų, siekiančių nuversti dabartinį Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, simboliu.

Beje reaguodama į susiklosčiusią situaciją Baltarusijos valdžia pareikalavo, kad latvių diplomatai paliktų šalį. Latvijos vyriausybė atsakė analogišku žingsniu.

„Nusiuntėme Rygos merui laišką. Mums tai nepriimtina. Nekeisime vėliavų arenoje. Paprašysime pašalinti pasaulio ledo ritulio čempionato ir IIHF vėliavas iš Rygos vietų, kur pakeista Baltarusijos vėliava“, – pasakė R. Faselis.

Savo ruožtu M. Stakis antradienį tviteryje parašė: „IIHF prezidentas paprašė pakeisti baltarusių laisvės vėliavas režimo vėliavomis arba pašalinti IIHF vėliavas. Turime pasirinkti, ką palaikyti: žmones, siekiančius laisvės, ar diktatorių. Pašalinsime IIHF vėliavas.“

Pirmadienį vakare Baltarusijos ledo ritulio federacija informavo pareiškusi protestą dėl pakeistos vėliavos IIHF, pasaulio ledo ritulio čempionato organizatoriams ir Latvijos ledo ritulio federacijai (LHF).

LHF prezidentas Aigaras Kalvytis patvirtino, kad organizacija gavo rašytinį prašymą užtikrinti baltarusių ledo ritulininkų saugumą čempionato metu.

Baltarusijos ledo ritulio federacija nurodė sulaukusi pranešimų apie nesankcionuotus piketus šalia viešbučio, kur apsistojusi baltarusių rinktinė. A. Kalvytis šiuos pranešimus paneigė ir sakė, kad čempionato organizatoriai neturi informacijos, kad kažkas būtų bandęs susisiekti su baltarusių žaidėjais, gyvenančiais čempionato „burbule“.

LHF prezidentas taip pat paneigė prielaidas, kad pastarasis Latvijos ir Baltarusijos ginčas gali paveikti baltarusių rinktinės dalyvavimą čempionate. A. Kalvytis atmetė Baltarusijos rinktinės pašalinimo iš čempionato galimybę.

Iš pradžių buvo planuota, kad 2021-ųjų pasaulio ledo ritulio čempionatas vyks Rygoje ir Minske, tačiau atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją, kai kurioms Europos šalių ledo rytulio federacijoms pagrasinus boikotuoti čempionatą Baltarusijoje, sausio 16 dieną IIHF atšaukė sprendimą surengti varžybas Minske. Vasarį buvo paskelbta, kad čempionatą organizuos tik Ryga.

Aiškindamas savo sprendimą dėl vėliavų Rygos meras pabrėžė, kad už kelių šimtų kilometrų nuo pagrindinės ledo ritulio arenos „banditiškai“ besielgiantis režimas „grobia lėktuvus, kankina ir žudo žmones“. M. Stakio teigimu, sportas neturėtų būti siejamas su politika, bet tikroji padėtis jau seniai yra kitokia.

„Baltarusijoje buvo sulaikomi, persekiojami ir deportuojami tarptautinio lygio sportininkai, o tuo metu tarptautiniai sporto pareigūnai dažnai tylėdavo. Esant tokiai situacijai tylėti ir apsimetinėti, kad nieko nevyksta, mėgaujantis ledo rituliu, man nepriimtina. Mėgstu ledo ritulį, bet sportas negali būti naudojamas kaip priedanga“, – sakė Latvijos sostinės meras.

M. Stakis pareiškė gavęs dešimtis tūkstančių padėkos laiškų iš viso pasaulio už tai, kad iškėlė Rygoje istorinę baltarusių vėliavą.

„Šiuo atveju kiekvienas turi pasirinkti, kieno jis pusėje: persekiojamos, bet laisvės trokštančios tautos, ar kruvino ir nekontroliuojamo diktatorius. Aš pasirinkau – pono Faselio prašymu pašalinsime IIHF vėliavas“, – pažymėjo miesto vadovas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s