JAV prezidento pareiškimas dėl Rusijos projekto „Nord Stream 2“ sutrikdė Lietuvos valdovus

Artėjant Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentų susitikimui Šveicarijoje, JAV lyderis Džo Baidenas pranešė, kad sankcijos dujotiekiui „Nord Stream 2“ nebūtų produktyvios.

„Sankcijos, neleisiančios užbaigti Vokietiją ir Rusiją jungiantį dujotiekį „Nord Stream 2“, būtų kontrproduktyvios“, – pasakė JAV prezidentas.

Pasak vyro, sankcijų įvedimas dabar, kai projektas jau beveik baigtas, nebūtų produktyvus sprendimas.

„Jis jau beveik užbaigtas. Aš negaliu Vokietijai leisti ar neleisti ko nors daryti. Dabar įvesti sankcijas, manau, būtų kontrproduktyvu mūsų santykių su Europa atžvilgiu“, – atskleidė Dž. Baidenas.

Toks JAV prezidento pareiškimas sutrikdė Lietuvos teritoriją administruojančius rusofobus.

Iki šiol Lietuva labai aiškiai buvo nurodžiusi, kad minėtas dujotiekis neturi būti užbaigtas, o rusiškos dujos į Europą privalo tekėti per Ukrainą, kad pastaroji valstybė gerai užsidirbtų iš tranzito, gaudama pinigus iš Rusijos, su kuria, pasak tų pačių Lietuvai vadovaujančių rusofobų, Ukraina kariauja jau kelintus metus iš eilės.

Prieš „Nord Stream 2“ yra vieningai pasisakę ne tik Lietuvos valdantieji, bet ir į Seimą bandžiusios patekti partijos „Nacionalinis susivienijimas“ vadovas Vytautas Radžvilas, kuris su bendražygiais siekia, kad energetinio saugumo srityje būtų atšauktas ES pritarimas „Nord Stream 2“ projektui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s