Baltarusija išsiunčia du Lietuvos ambasados darbuotojus

Diplomatinis karas prieš Baltarusiją tęsiasi. Atsakydama į Lietuvos sprendimą, penktadienį Baltarusija paskelbė du Lietuvos diplomatus nepageidaujamais asmenimis, pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) patvirtino, kad Lietuvos atstovybės Minske laikinajai vadovei Astai Andrijauskienei buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės diplomatų išsiuntimo. Jo žodžius penktadienį citavo Baltarusijos naujienų agentūra BelTA.

„Vadovaudamiesi abipusiškumo principu, šiandien buvome priversti imtis veidrodinių priemonių ir paskelbti du Lietuvos diplomatus personomis „non grata“ už veiklą, nesuderinamą su diplomatinio pareigūno statusu. Jiems buvo pasiūlyta išvykti iš Baltarusijos per septynias dienas“, – sakė A.Hlazas.

Anksčiau penktadienį Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad Vilnius priėmė sprendimą išsiųsti du Baltarusijos ambasados darbuotojus. Penktadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovas, jam įteikta nota, skelbianti du Baltarusijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

Kaip teigia URM, šiuo sprendimu Lietuva taip pat solidarizavosi su Latvija, kurios ambasados Minske diplomatus ir darbuotojus Baltarusija išsiuntė iš šalies prieš keletą dienų.

„Du Baltarusijos žvalgybos pareigūnai, dirbantys po diplomatine priedanga, buvo paprašyti palikti Lietuvą. Ne ačiū ir viso gero“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Baltarusijos atstovui taip pat pareikštas protestas dėl besitęsiančių represijų prieš Baltarusijos pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą, pareikalauta nedelsiant paleisti Romaną Protasevičių ir jo draugę Sofiją Sapiegą bei kitus politinius kalinius ir neteisėtai sulaikytuosius.

Gegužės 23-čią dieną dėl Minske buvo nutupdytas keleivinis „Ryanair“ lėktuvas su daugiau kaip 100 keleivių. Baltarusijos pareigūnai teigia jog lėktuvas buvo nutupdytas dėl melagingo pranešimo apie planuojamą teroro aktą, tačiau Lietuva bei kitos ES šalys-narės kaltina Baltarusiją tai padarius tyčia asmeniniu Aleksandro Lukašenkos nurodymu. Šiuo lėktuvu skridęs Baltarusijos opozicijos veikėjas Romanas Protasevičius ir jo draugė Sofija Sapiega buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Pernai „Nexta“ įkūrėjus 22 metų Stepaną Putilą ir 26 metų Romaną Protasevičių Baltarusija įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti, nes jame buvo viešinami Baltarusijos teisėsaugos institucijų asmeniniai duomenys, kurstomas smurtas, raginama užimti valdžios institucijų pastatus bei rengti masinius neramumus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s