G.Nausėda interviu CNN: dėl Baltarusijos terorizmo reikia bausti ir Rusiją

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda interviu JAV televizijai „CNN“ Baltarusijos valstybės elgesį nutupdant „RyanAir“ lėktuvą pavadino valstybės remiamu terorizmu ir teigė, jog režimas turi sumokėti politinę ir ekonominę kainą.

„Tai buvo valstybės remiamas teroristinis aktas, siekiant sučiupti opozicijos žurnalistą Romaną Protasevičių ir jo merginą“, – CNN teigė Lietuvos prezidentas.

„Turime ne tik tai pasmerkti, bet ir pasiekti, kad (režimas) sumokėtų maksimalią ekonominę ir politinę kainą“, – pridūrė G.Nausėda.

Šalies vadovas pareiškė, kad pasekmių turi sulaukti ir Minską remianti Maskva. Be to, jis kalbėjo, kad Baltarusija yra ekonomiškai silpna šalis, visiškai priklausoma nuo Rusijos finansiškai ir energetiškai.

„Turime išlaikyti spaudimą ne tik Baltarusijai, bet ir Rusijai, nes Rusija daugeliu atveju remia šį režimą“, – teigė G.Nausėda.

Lietuvos prezidentas patvirtino žiniasklaidos paskelbtą informaciją, kad elektroninis laiškas apie tariamą bombą atėjo vėliau nei Minsko pareigūnai nurodė lėktuvui leistis. CNN žurnalistė prezidento taip pat paklausė, ar Europos Sąjungos įvestas skrydžių apribojimas nepaverčia režimo įkaitais visos Baltarusijos visuomenės. G.Nausėda sakė suprantantis susirūpinimą, bet pabrėžė, kad ES turėjo pereiti nuo deklaracijų prie realių sprendimų, kurie turėtų ekonominį ir politinį poveikį.

„Baltarusijos avialinijų uždraudimas patekti į ES oro erdvę yra labai skausmingas sprendimas. Baltarusijos oro erdvės paskelbimas nesaugia ES lėktuvams taip pat yra skausmingas, nes šie skrydžiai atneša pajamų režimui. Tai finansinė ir ekonominė priemonė“, – teigė jis.

G.Nausėdos teigimu, sankcijų taip pat turės sulaukti Baltarusijos valstybės valdomos įmonės.

G.Nausėda taip pat pakomentavo, ko tikisi iš JAV prezidento Joe Bideno susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Paklaustas apie tai, G.Nausėda atsakė laukiantis, kad jame būtų iškeltas Baltarusijos režimo klausimas.

„Prezidentas Bidenas turėtų kalbėti su prezidentu Putinu apie Baltarusijos režimo perspektyvą ir išlaikyti spaudimą Baltarusija ir Rusijai, kad būtų rastas sprendimas Baltarusijai“, – teigė G.Nausėda.

Anksčiau buvo pranešta, jog JAV ir Rusijos prezidentai pirmųjų derybų susitiks birželio 16-ąją Ženevoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s