SAM kanclerė: sprendimai dėl trečiojo skiepo nepriimti, laukiama „Pfizer“ vertinimų

Sprendimai dėl trečiojo skiepo nuo koronaviruso Lietuvoje dar nepriimti, laukiama „Pfizer“ išvadų dėl revakcinacijos būtinumo, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė.

„Duomenų vis daugiau atsiranda, „Pfizer“ žada birželį pateikti savo vertinimus, išvadas dėl trečio skiepo reikalingumo. Tai bent jau šitos informacijos reikia palaukti. (…) Sprendimai dar nepriimti“, – penktadienį sakė Jurgita Grebenkovienė.

Pasak jos, Lietuvos imunologai taip pat nagrinėja duomenis dėl paskiepytųjų revakcinacijos.

„Aišku, jų yra įvairių, ir įvairių samprotavimų yra dėl trečiosios dozės. (…) Viskas dar diskusijų, svarstymų stadijoje“, – kalbėjo kanclerė.

Praėjusį mėnesį JAV televizijos kanalui CNBC farmacijos bendrovės „Pfizer“ vadovas Albertas Bourla pareiškė, kad žmonėms „tikriausiai“ reikės trečios jo kompanijos skiepo nuo COVID-19 dozės praėjus 6–12 mėnesių po paskiepijimo antrąja doze. Be to, jis pridūrė, jog labai tikėtina, kad nuo COVID-19 gali tekti skiepytis kiekvienais metais.

Šiuo metu Lietuvoje skiepijama „Pfizer“ ir „BioNTech“, „AstraZeneca“, „Moderna“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinomis. Vakcinuojant šiais preparatais, išskyrus „Johnson & Johnson“, reikia dviejų skiepo dozių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s