Po pusmečio pertraukos į Lietuvą perkelti dar du pabėgėliai

Po pusmečio pertraukos į Lietuvą perkelti dar du pabėgėliai. Gegužės pabaigoje iš Etiopijos atvyko Eritrėjos piliečių šeima, kuri šiuo metu patalpinta Pabėgėlių priėmimo centre.

„Sprendimas juos perkelti priimtas seniai – lapkričio mėnesį, bet labai ilgai užtruko dokumentų gavimas, sveikatos patikros, karantinas, dėl to labai ilgai užtruko“, – šią savaitę sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Pareigūnės teigimu, šiuo metu perkelti Eritrėjos piliečiai karantinuojasi Pabėgėlių priėmimo centre, ir vėliau galės apsistoti pas giminaičius, kurie į Lietuvą buvo perkelti anksčiau.

„Mes iš pradžių iš Italijos perkėlėme tuos pirmuosius giminaičius, jie paprašė jiems padėti susijungti su šeima, likusia ir įstrigusia Etiopijoje. Dabar du tos šeimos narius perkėlėme ir dar kitą mėnesį planuojame perkelti“, – teigė Migracijos departamento vadovė.

E.Gudzinskaitė pridėjo, kad pastarąjį kartą į Lietuvą perkelta asmenų buvo praėjusių metų pabaigoje.

Pagal 2015 metais priimtą ES migracijos susitarimą, Lietuva yra įsipareigojusi iš Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių perkelti 1077 pabėgėlius. Šiuo metu Lietuva yra perkėlusi 506 asmenis – Sudano, Pietų Sudano, Sirijos, Irako, Eritrėjos, Senegalo, Nigerijos, Bisau Gvinėjos, Afganistano piliečius ir asmenis be pilietybės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s