Sankt-Peterburgo ekonomikos forume šiais metais – daugelis pasaulio politikų

Daugelis aukšto rango užsienio politikų patvirtino savo planus dalyvauti artėjančiame Tarptautiniame Sankt-Peterburgo Ekonomikos Forume (TPEF), pranešė vienas stambaus masto renginio organizatorių Dmitrij Biričevskij.

Pasak jo, tarp pagrindinių tarptautinio renginio svečių – Kataro emyras Tamim bin Hamad Al-Tani ir Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas. Dėl pandemijos apribojimų pastarieji šiais metais dalyvaus Forume nuotoliniu būdu.

„Asmeniškai renginyje dalyvaus daug aukšto lygio užsienio svečių, tarp kurių yra Venesuelos vice-prezidentas, septynių valstybių – Azerbaidžiano, Kataro, Slovakijos, Slovėnijos, Somalio, Šiaurės Makedonijo bei Turkmėnistano – ministrų pirmininkų pavaduotojai. Be to į TPEF atvyks penkių valstybių – Bahreino, Mongolijos, Nigerijos, Slovakijos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai“. – papasakojo D. Biričevskij.

Forumo renginiuose asmeniškai taip pat dalyvaus daugiau kaip 20 užsienio, tame tarpe ir ES šalių narių valstybių, ekonomikos bei atskirų jos sektorių ministrai, kelių valstybių parlamentų pirmininkai ir jų pavaduotojai, daugelio tarptautinių nevyriausybinių organizacijų vadovai. Be to renginyje žodį tars Pasaulio Banko grupės prezidentas Deividas Malpasas.

Atsižvelgiant į sanitarinius reikalavimus iš viso Forume dalyvaus apie 5 tūkst. žmonių, informavo D. Biričevskij. Pasak jo, pagrindine diskusijų tema taps pasaulio koronaviruso pandemijos įtaka globaliai ekonomikai.

Sankt-Peterburgo tarptautinis ekonomikos forumas yra didžiausias verslo ir ekonomikos renginys, kuris neoficialiai dar yra vadinamas „Rusijos Davosu“. Renginys Kiekvienais metais TPEF surenka aukšto lygmens politikus, verslininkus, mokslininkus, visuomenės veikėjus ir žurnalistus iš viso pasaulio. Tradiciškai Forumas trunka tris dienas. TPEF svarstomi svarbiausi pasaulio ekonomikos raidos klausimai. Tarptautinis renginys vyksta kiekvienais metais pradedant nuo 1997 m. Pastarasis Tarptautinis Sankt-Peterburgo ekonomikos forumas vyko 2019-tais metais, kadangi dėl koronaviruso pandemijos 2020-tų metų Forumas buvo atidėtas.

Šiais metais PTEF vyks birželio 2 – 5 dienomis Sankt-Peterburgo parodų centre „Ekspoforumas“. Pagrindinė šių metų Forumo tema – „Vėl kartu. Naujausios realybės ekonomika“. Pagrindinėje TPEF – 2021 programoje yra daugiau kaip 100 renginių 4 kryptimis: globali ir nacionalinė ekonomika, socialinė ir technologinė raida.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s