JAV delegacija Sankt-Peterburgo ekonomikos forume – didžiausia tarp visų

Šių metų Tarptautiniame Sankt-Peterburgo ekonomikos forume (PTEF) JAV delegacija bus didžiausia tarp visų užsienio valstybių.

Nepaisant esamų problemų JAV ir Rusijos santykiuose, amerikiečių verslininkų delegacija šiais metais turės daugiausiai narių tarp visų Forumo užsienio delegacijų.

„Politika keičiasi kartu su politikais, bet verslas statomas metų metus,“ – pasidalijo savo nuomone vienas Forumo organizatorių, Rusijos vyriausybės pirmininko pavaduotojas Andrejus Belousovas. Pasak rusų ministro, amerikiečių delegacijos yra tradiciškai vieni didžiausių PTEF.

„Man atrodo kad kuo griežtesnė retorika, tuo daugiau svečių atvyksta į Forumą. Matyt, jiems įdomu pasižiūrėti kaip mes čia tvarkomės tokiomis nepaprastomis sąlygomis“. – pareiškė A.Belousovas.

Anot jo, nepaisant griežtos retorikos ir sudėtingų Maskvos ir Vašingtono politinių santykių JAV ir Rusijos verslo kompanijos turi bendrą supratimą.

„Verslas tikrai jaudinasi kad politinis faktorius nesulaužtų ekonominių santykių. Taip vyksta todėl kad politika keičiasi kartu su politikais, bet verslas statomas metų metus. Juo labiau dabartinėmis sąlygomis kai yra aukštas neapsisprendimo lygis, kai pasaulio ekonomikos arenoje atsiranda naujos šalys, keičiasi rinkos“. – paaiškino Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas.

A. Belousovas pridėjo jog šiais metais Forumo partneris yra Kataras, iš į Sankt-Peterburgą atvyks didelė delegacija – daugiau kaip 200 žmonių. Tradiciškai po daugiau kaip 100 atstovų turės Kinijos bei Vokietijos delegacijos.

„Iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Italijos daug delegatų atvyks. Daug verslo kompanijų bus atstovaujama – daugiau kaip 1200 skirtingų įmonių,“ – informavo vienas PTEF organizatorių.

Dėl pasaulio koronaviruso pandemijos buvo priimtas sprendimas kad vienu momentu Forumo patalpose bus ne daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, nors pasak renginio organizatorių paraiškų kiekis yra pusantro karto didesnis.

Sankt-Peterburgo tarptautinis ekonomikos forumas yra didžiausias verslo ir ekonomikos renginys, kuris neoficialiai dar yra vadinamas „Rusijos Davosu“. Renginys Kiekvienais metais PTEF surenka aukšto lygmens politikus, verslininkus, mokslininkus, visuomenės veikėjus ir žurnalistus iš viso pasaulio. Tradiciškai Forumas trunka tris dienas. PTEF svarstomi svarbiausi pasaulio ekonomikos raidos klausimai. Tarptautinis renginys vyksta kiekvienais metais pradedant nuo 1997 m. Pastarasis Tarptautinis Sankt-Peterburgo ekonomikos forumas vyko 2019-tais metais, kadangi dėl koronaviruso pandemijos 2020-tų metų Forumas buvo atidėtas.

Šiais metais PTEF vyks birželio 2 – 5 dienomis Sankt-Peterburgo parodų centre „Ekspoforumas“. Pagrindinė šių metų Forumo tema – „Vėl kartu. Naujausios realybės ekonomika“. Pagrindinėje PTEF – 2021 programoje yra daugiau kaip 100 renginių 4 kryptimis: globali ir nacionalinė ekonomika, socialinė ir technologinė raida.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s