Demokratijos viršūnė: Seimo pirmininkė pareiškė jog alkoholio ribojimai bus sušvelninti nepriklausomai nuo visuomenės nuomonės

Visuomenės nuomonės apklausos nelems sprendimų dėl alkoholio ribojimų laisvinimo, pranešė Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Trečiadienį buvo paviešintos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai alkoholio prekybos ir reklamos ribojimų tema. Jie parodė, kad didesnė dalis Lietuvos gyventojų nepritaria, kad alkoholio ribojimai būtų atlaisvinti, mažiausiai palaikymo sulauktų siūlymas jauninti jo pirkėjų amžių.

Anksčiau valdantieji nurodė turintys planų dar pavasario sesijoje registruoti pataisas dėl esamų alkoholio ribojimų laisvinimo: leisti įsigyti alkoholinių gėrimų asmenims nuo 18 metų, išplėsti alkoholio pramonės galimybes reklamuotis, taip pat – ilginti prekybos alkoholiu laiką.

Trečiadienį prezidentūroje viešėjusi Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen teigė, kad pataisos bus registruotos artimiausiomis savaitėmis.

„Dėl galutinio sąrašo dalykų, kurie bus keičiami, mes vis dar diskutuojame. Artimiausiomis savaitėms tai, manau, pamatysime Seimo posėdžių salėje“, – po susitikimo su šalies vadovu pranešė ji.

Kalbėdama apie paskelbtus visuomenės apklausos rezultatus, politikė teigė, kad į juos reikėtų atsižvelgti, įvertinti tendencijas ir momentines visuomenės nuotaikas. Bet esą tai neturėtų užkirsti kelio imtis pokyčių.

„Apklausos yra patogus įrankis ir tikrai į jas reikėtų atsižvelgti. Tačiau nemanau, kad kiekviena atskirai paimta apklausa turėtų perbraukti viską, kas buvo daroma iki šiol“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

„Kalbant apie alkoholio draudimų atšaukimą, svarbu ir tai, kad reklamos ribojimų peržiūrėjimui yra 50/50 nuomonės – jos išsiskiria, persvaros nėra nei vienoje, nei kitoje pusėje. Dėl amžiaus jauninimo ir grąžinimo į tai, kas buvo iki pakeitimų, nuomonės labiau neigiamos. Manau, mes į jas atsižvelgsime, diskutuosime, bet žiūrėsime į tai, kaip į papildomą informaciją, tačiau tai nenulems sprendimo“, – mandagiais žodžiais sakė V.Čmilytė-Nielsen kad valdantiesiems nusispjauti į Lietuvos žmonių nuomonę.

Paklausta, kodėl būtent dabar reikėtų peržiūrėti alkoholio ribojimus, ji nurodė mananti, kad tai – vienas iš valdančiosios koalicijos įsipareigojimų.

„Manau, kai kurių neprotingų ar neracionalių ribojimų ar draudimų atšaukimas yra vienas iš šios koalicijos įsipareigojimų. Nematau, kodėl tai mes turėtume atidėlioti.“ – pranešė Seimo pirmininkė.

Pasirašydami koalicijos sutartį, valdantieji nenumatė, kad sieks koreguoti alkoholio kontrolės reguliavimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s