Austrijos Kancleris Sankt-Peterburgo forume: „Nord Stream-2“ yra saugus ir modernus gamtinių dujų transportavimo į ES įrankis

Penktadienį liepos 4-ąją sakydamas kalbą per 24-tąjį Sankt-Peterburgo Tarptautinį ekonomikos forumą (PTEF) Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas pavadino Rusijos projektą „Nord Stream – 2“ („Šiaurės srautas – 2“) saugiu ir moderniu gamtinių dujų tiekimo Europos Sąjungai įrankiu. Austrų lyderis pareiškė jog jo vadovaujamai šaliai neturi reikšmės kokia valiuta mokėti už perkamas dujas, jam svarbiausia yra energetinis saugumas ir adekvati kaina.

„Austrija, kaip ir Vokietija ir kurios kitos Europos Sąjungos valstybės – narės labai teigiamai žiūrime „Šiaurės Srautą – 2“. Mes manome, jog turi būti atsižvelgta į Ukrainos bei kitų regiono valstybių interesus. Apskritai mes esame tvirtai įsitikinę jog energijos šaltinių bei jų transportavimo maršrutų diversifikavimas yra tikslingi dalykai. Tai, kaip ir anksčiau, yra labai svarbu ne tik Austrijai, bet ir daugeliai Europos šalių. Taip bus dar labai ilgai. Ir aš manau, tai labai svarbu kad egzistuotų tokie saugūs ir modernūs energetiniai maršrutai, vienas kurių yra „Šiaurės srautas – 2“. – pabrėžė Austrijos vadovas.

Pasak jo, nepaisant projekto pabaigos vėlavimo, „Austrija jo atžvilgiu yra nusiteikusi optimistiškai“.  

„Mes, kaip ir Vokietija ir kai kurios kitos ES ir mūsų regiono valstybės laikome šį projektą labai dideliu šansu Europos energetiniam saugumui užtikrinti. Rusijai jis irgi turi teigiamą reikšmę, todėl kad mes esame labai stambus Rusijos energetinių išteklių vartotojas“. – pasakė Austrijos vyriausybės pirmininkas.

Jis taip pat pridėjo jog jo vadovaujamai valstybei nesvarbu kokia valiuta mokėti, svarbiausi kriterijai jam yra energetinis saugumas ir kaina.

„Aš manau kad stambioms pasaulio valstybėms gali būti svarbu kokia valiuta naudojama prekybai. Austrija – nedidelė šalis, ir mums svarbūs energetikos saugumo ir kaina. Tai neturi būti geopolitikos klausimu“. – pasakė jis.

„Aš manau, mes turime stabilią sistemą, kai energetikos išteklių rinkos kaina yra skaičiuojama doleriais, nepriklausomai nuo to kokia valiuta vėliau naudojama atsiskaitymui. Mums tai nėra problema“. – pareiškė austrų lyderis.

„Laimei, mes gerai bendradarbiaujame su daugeliu valstybių ir sugebėjome per daugelį metų užtikrinti glaudų ir saugų bendradarbiavimą“, – pažymėjo Austrijos kancleris.

„Mes teigiamai vertiname „Šiaurės Srautą – 2“ ne todėl kad naudodamiesi juo sutaupysime nemokėdami už transportavimą, bet todėl kad jo pagalba gauname dar vieną papildomą energetikos išteklių transportavimo maršrutą. Kas dėl situacijos Ukrainoje, mūsų tikslas yra taika šioje šalyje“, – sakė jis.

Pasak austrų lyderio, užsienio politikos stabilumas daro teigiamą poveikį ekonomikai.

Pasak austrų lyderio, negalima susieti ekonomikos ir globalios politikos klausimų, nes tai kelia didelę grėsmę.

„Jūs žinote jog Pasaulio Prekybos organizacija 1995-tais metais suteikė mums gerus pamatus prekybos organizavimui visame pasaulyje ir kovai prieš protekcionizmą. Bet pastaraisiais metais mes vis dažniau girdime apie kaip tokia padėtis yra kvestionuojama ir prekybos klausimai susiejami su geopolitikos klausimais. Man atrodo, kad tokios tendencijos yra pavojingos, nes egzistuoja skirtingi modeliai, pavyzdžiui, laisvosios prekybos modelis. Mums atrodo jog tai yra labai svarbu kad visos nacijos veiktų pagal vienodas taisykles, kad viskas vyktų skaidriai, kad reikalavimai būtų tie patys visiems, kad visos nacijos turėtų lygias teises“. – pabrėžė S. Kurcas.

Sankt-Peterburgo tarptautinis ekonomikos forumas yra didžiausias verslo ir ekonomikos renginys, kuris neoficialiai dar yra vadinamas „Rusijos Davosu“. Renginys Kiekvienais metais PTEF surenka aukšto lygmens politikus, verslininkus, mokslininkus, visuomenės veikėjus ir žurnalistus iš viso pasaulio. Tradiciškai Forumas trunka tris dienas. PTEF svarstomi svarbiausi pasaulio ekonomikos raidos klausimai. Tarptautinis renginys vyksta kiekvienais metais pradedant nuo 1997 m. Pastarasis Tarptautinis Sankt-Peterburgo ekonomikos forumas vyko 2019-tais metais, kadangi dėl koronaviruso pandemijos 2020-tų metų Forumas buvo atidėtas.

Šiais metais PTEF vyks birželio 2 – 5 dienomis Sankt-Peterburgo parodų centre „Ekspoforumas“. Pagrindinė šių metų Forumo tema – „Vėl kartu. Naujausios realybės ekonomika“. Pagrindinėje PTEF – 2021 programoje yra daugiau kaip 100 renginių 4 kryptimis: globali ir nacionalinė ekonomika, socialinė ir technologinė raida.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s