Brazilija leido įvežti ir naudoti rusišką „Sputnik V“ skiepą

Brazilijos Nacionalinės sanitarinės priežiūros agentūros valdančioji taryba „Anvisa“ leido įvežti ir naudoti rusišką skiepą nuo koronaviruso „Sputnik V“, tačiau priimtas sprendimas numato ir tam tikrus apribojimus, pranešė informacijos agentūra „Reuters“.

Sprendimas leisti naudoti rusišką vakciną buvo priimtas delegatų balsų dauguma pagal šešių Brazilijos valstijų, Tarpregioninio plėtros konsorciumo, Nacionalinės laboratorijos „Uniao Quimica“ iniciatyvą.

„Anvisos“ generalinis vadybininkas vaistų bei biologinių produktų klausimais Gustavu Mendeš Lima Santoš tuo pačiu pareiškė jog išanalizavusi turimus duomenis agentūra negali patvirtinti vakcinos kokybę, efektyvumą ir saugumą ir įpareigojo valstijas, kurios planuoja ją naudoti vakcinacijai, informuoti apie tai besiskiepijančiuosius.

Leidimą įvežti ir naudoti Rusijoje sukurtą vakciną „Sputnik V“ gavo šešios Brazilijos valstijos: Bajos, Pernambuku, Searos, Maranjano, Piauji bei Seržipi, kuriose gyvena daugiau kaip 45 mln. žmonių. Iš viso šalyje, turinčioje daugiau už 206 mln. gyventojų yra 26 valstijos, tokį pat statusą turi ir šalies sostinė. Pirma vakcinos dozė leis vakcinuoti 1 proc. šių teritorijų gyventojų.

Tačiau „Anvisos“ vadovai pateikė ir tam tikras sąlygas: tarp kitko jie reikalauja kad Brazilija gautų tik tą vakciną kuri yra pagaminta brazilų specialistų patikrintose laboratorijose.

Rusijos skiepą prieš koronavirusą „Sputnik V“ leido naudoti 67 pasaulio valstybės, kuriose gyvena 3,4 milijardo žmonių. Anksčiau Brazilijos valdžia atsisakė įregistruoti šalyje rusišką valciną. Tuo metu paaiškėjo jog tikėtina taip nutiko dėl JAV valstybės atstovų korumpuotų veiksmų.

Anksčiau mes jau rašėme jog siekdamos savo geopolitinių tikslų JAV, o tiksliau amerikiečių sveikatos apsaugos ministerija prisipažino jog kartu su kitomis amerikiečių valstybės institucijomis organizavo įtakos kampaniją tam kad priversti Brazilijos valdžią atsisakyti nuo rusiškos vakcinos „Sputnik V“ įsigijimo.

Rusija pirmoji pasaulyje įregistravo vakciną nuo koronaviruso, pavadinusi ją „Sputnik V“. 2020-tųjų rugpjūtį, dar neatlikusi didelio masto klinikinių bandymų. Dėl šios priežasties Vakarų ir kai kurie Rusijos ekspertai reiškė susirūpinimą dėl per didelės skubos kuriant šį preparatą, o kritikai jį apibūdino kaip priemonę Rusijos geopolitinei įtakai padidinti. Vis dėlto vėlesni vertinimai buvo teigiami: autoritetingo tarptautinio medicinos žurnalo „The Lancet“ paskelbti tyrimų rezultatai rodo, kad „Sputnik V“ yra saugi ir efektyvi vakcina ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s