Laisvės partijos suvažiavime – griežta apsauga ir nepagarba himnui: sulaukė pašaipų

Besirūpindama saugumu Laisvės partijos šeštadienį kruopščiai ruošėsi savo antrajam suvažiavimui sostinės Rotušės aikštėje. Dalis jos buvo atitverta metalinėmis tvoromis, didesni krepšiai tikrinami metalo ieškikliu, tvarką iš visų kampų prižiūrėjo saugos tarnybos darbuotojai, o vienas jų buvo atsivedęs tarnybinį šunį.

Atvykusi partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė iškart nuskubėjo prie saugumu besirūpinančio vadovo, o šis politikei paaiškino, kad erdvė bus stebima ir iš dangaus. Nors virš Senamiesčio kelti bepilotes skraidykles draudžiama, prieš suvažiavimą buvo pasirūpinta specialiu leidimu. Virš namų stogų tik prasidėjus suvažiavimui ratus ėmė sukti galinga bepilotė skraidyklė.

Laisvės partijos administracijos vadovė Asta Padagaitė prieš suvažiavimą žurnalistams nepanoro atskleisti, kiek siekiant išvengti incidentų bus sutelkta saugos tarnybos pajėgų, ar bus prašoma policijos pagalbos.

„Kaip ir dera organizuojant viešus renginius, pasirūpinsime viešąja tvarka pagal poreikį.“ – sakė ji.

Beje, policininkų suvažiavimo pradžioje ir nebuvo, tačiau atvyko savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus ekipažas. Sakydami, kad dirba, pareigūnai nesutiko būti fotografuojami, bet sveikinosi su suvažiavimo dalyviais, plojo jų kalboms.

Tuo tarpu A.Padagaitė dėstė, kad Laisvės partija yra visuomenei atvira politinė organizacija, kuriai veiklos skaidrumas yra viena pamatinių vertybių. Nors buvo pasipiktinusių, kad partija nereikalaus atvykėlių dėvėti kaukių, administracijos vadovė tvirtino, jog pagerėjus epidemiologinei situacijai nutarė suvažiavimą rengti ne tik internetu, bet ir tam tinkamoje viešojoje erdvėje. Anot A.Padagaitės, tai jau ne pirmas viešas partijos renginys Lietuvos miestų erdvėse. 2020 metų rudenį partija Vilniaus centre surengė ir rinkimų kampanijos pristatymą visuomenei.

Nors buvo tikėtina, kad į Rotušės aikštės prieigas susirinks besipiktinantys Laisvės partijos vykdoma politika, to neįvyko. Aplink tvorą slampinėjo tik pavieniai smalsuoliai, keli kažkur traukiantys vyresnio amžiaus vilniečiai, o prie Rotušės laiptų smalsiai stebėdama renginį lūkuriavo besituokianti pora ir palyda.

Kad neperkaistų saulės kepinamoje aikštėje, suvažiavimo dalyviams teko slėptis po skėčiais.

Vis dėlto pašaipų ši partija iš praeivių sulaukė. Pamatęs ant pakylos iškeltą vaivorykštės spalvomis išdažytą suolą, kuris anksčiau stovėjo Rotušės aikštėje, vienas praeivis mestelėjo, kad partijos nariai galėjo ir pėsčiųjų perėją atsigabenti. Sostinės Pylimo gatvėje vieną perėjų šią savaitę atnaujinus ir išdažius vaivorykštės spalvomis, netrukus ją keli vilniečiai perdažė juodai. Jie teisinosi, kad įvairiaspalvė perėja trikdo vairuotojus.

Suvažiavimo pradžioje giedant Tautišką giesmę, prie įėjimo budintys du jaunuoliai nenukėlė kepurių. Tai neprasprūdo karikatūristui Jonui Varnui pro akis. Jam išsakius pastabą jaunuoliai nesiginčydami pripažino savo klaidą. Šalia himno giedotojų birzgė ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen lydėjusio apsaugininkų visureigio BMW variklis. Tik himnui įpusėjus apsaugininkai susizgribo jį išjungti. Žvilgsnius traukė ir kita prie įėjimo budinti mergina, ant kurios marškinėlių nugaros buvo piešinys, vaizduojantis nepadorius gestus ir sutraukytą grandinę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s