Stringa LGBT eitynių Kaune derinimas

Renginio „Kaunas Pride“ organizatoriai ir Kauno miesto savivaldybė neranda sutarimo, kur rugsėjį šiame mieste galėtų vykti LGBT bendruomenės eitynės – kelis pasiūlymus dėl renginio vietos savivaldybė jau atmetė.

Leidimo 3 tūkst. dalyvių eitynėms rugsėjo 4-ąją prieš kurį laiką Kauno miesto savivaldybės paprašė Gegužės 1-osios profesinė sąjunga.

Planuota, kad renginys prasidės Rotušės aikštėje ir tęsis iki Nepriklausomybės aikštės, bet savivaldybė nurodė, jog šis maršrutas netinkamas dėl remonto darbų.

„Kauno miesto savivaldybė informavo organizatorius, kad toks maršrutas neįmanomas fiziškai dėl tuo metu numatytų kapitalinio remonto darbų Vilniaus gatvėje, kuri bus uždaryta“, – situaciją komentavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Eitynių organizatoriai pateikė kitą siūlymą dėl renginio vietos, bet ir jį savivaldybė kartu su policija atmetė.

„Neseniai vykusiame susitikime eitynių organizatoriai pateikė alternatyvų maršrutą Vilniaus gatvei – naujasis driektųsi Šv. Gertrūdos gatve. Tiek savivaldybės administracija, tiek policija tokiam maršrutui nepritarė, kadangi miesto gyventojai, uždarius vieną intensyviausių transporto arterijų, patirtų neproporcingai didelius nepatogumus“, – sprendimą paaiškino P.Keras.

Kaune planuojamos surengti LGBT bendruomenės eitynės su šūkiu „Mes esame visur“ būtų pirmosios tokios šiame mieste. Eitynių organizatoriai teigia renginiu norintys pabrėžti, kad LGBT žmonės egzistuoja visur ir tai nėra tik „sostinės madų reikalas“. Aktyvistai tikisi, kad tokius renginius pradės organizuoti ir kiti miestai bei miesteliai.

Eisenos organizatoriai feisbuke taip pat paviešino renginio manifestą. Juo reikalaujama pagarbos, saugios aplinkos, švietimo, paremto mokslu, o ne dogmomis, LGBTQ+ žmonių apsaugos nuo diskriminacijos, teisės į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, lyties keitimą, privatumą, orios sveikatos apsaugos, kompetentingos psichologinės pagalbos, teisės pasirinkti norimą vardą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s