Vis labiau agresyvėjant kaimynams Rytuose, Lietuva stiprins bendradarbiavimą su Prancūzija saugumo srityje

Lietuva siekia sustiprinti partnerystę ir bendradarbiavimą su Prancūzija bei kartu dirbti atliepiant saugumo grėsmes Rytų ir Pietų kaimynystėje. Apie tai pranešė Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, kuris Paryžiuje susitiko su Prezidento Emmanuelio Macrono patarėju Europos klausimais Alexandre‘u Adam ir Prancūzijos gynybos ministerijos politikos direktore Alice Guitton.

Susitikimų metu buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas, saugumo situacija Rytų ir Pietų kaimynystėje, NATO ir ES klausimai. M. Abukevičius pabrėžė, kad saugumo situacija mūsų regione reikalauja nuolatinio dėmesio ir sąjungininkų pajėgų buvimo.

Viceministras siūlė stiprinti bendradarbiavimą operacijų srityje, daugiau kartu dirbti tokiose srityse kaip kova su hibridinėmis grėsmėmis, kibernetinis saugumas, kova prieš dezinformaciją. M. Abukevičius taip pat akcentavo paramos Rytų kaimynystėms, ypač Ukrainai, poreikį, ir didesnį ES įsitraukimą šioje srityje.

„Europos Sąjunga turi imtis aktyvios rolės užtikrinant Ukrainos saugumą. Ukraina – Europos saugumo architektūros dalis. ES turi veikti ir užtikrinti saugumą, o ne tik reaguoti į grėsmes“, – susitikime su A. Adam pasakė viceministras.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s