Patirdama milžinišką spaudimą prie Baltarusijos sienos, Lietuva į Viduržemio jūrą siunčia 20 pasieniečių

Nepaisant drastiškai pablogėjusios situacijos prie valstybės sienos su Baltarusija dėl ženkliai išaugusio nelegalių migrantų srauto, Lietuva siunčia 20 Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų į tarptautinę operaciją „Themis“, vykstančią Viduržemio jūros regione, prie Italijos krantų.

18 VSAT pareigūnų ir tarnybinis kateris „Boomeranger 1100“ bus dislokuoti Pantelerijos saloje. Italijoje jie dirbs tris vasaros ir vieną rudens mėnesius. Taip pat į tarptautinį koordinacinį centrą Romoje iš Lietuvos vyksta 2 operacijos koordinatoriai.

Su VSAT pareigūnų buriu trečiadienį simboliškai atsisveikinta Pagėgių pasienio rinktinės Neringos pasienio užkardos Kopgalio punkte vykusios ceremonijos metu. Būsimiesiems operacijos dalyviams įteikta Lietuvos valstybės vėliava.

Tarptautinę operaciją „Themis“ organizuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra FRONTEX. Jos metu siekiama padėti Italijai vykdyti sienos stebėjimą centrinėje Viduržemio jūros dalyje, kovoti su nelegalia migracija ir neleisti nusikalstamų grupuočių atstovams bei su terorizmu siejamiems asmenims patekti į Europos Sąjungą. Viena pagrindinių šios operacijos dalių yra paieška ir gelbėjimas.

Operacijoje „Themis“ Lietuvos pasieniečiai dalyvauja trečią kartą. Anksčiau tarnybinė VSAT plaukiojimo priemonė buvo naudojama dar vienoje FRONTEX operacijoje, „Poseidon 2018“. Ji vykdyta ties Graikijos Lesbo sala.

Pagrindinės Lietuvos pasieniečių užduotys tokiose operacijose yra nelegalios migracijos kontrolė, paieškos ir gelbėjimo darbai, aplinkos teršimo prevencija, žvejybos taisyklių kontrolė.

Pirmoji katerio įgula į Italiją iškeliauja lėktuvu birželio 11 d. Kateris bus transportuojamas sausuma ir tik paskutiniąją kelionės atkarpą, 120 jūrmylių nuo Sicilijos iki Pantelerijos salos, pasieniečiai įveiks vandeniu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s