Oficialu: Džo Bideno ir Vladimiro Putino susitikimas įvyks Ženevos „La Grange“ viloje

JAV prezidento Džo Bideno ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas birželio 16 dieną vyks Ženevos „La Grange“ viloje, esančioje to paties pavadinimo parke, ketvirtadienį pranešė Šveicarijos užsienio reikalų ministerija.

„Garsioji vila „La Grange“ birželio 16-ąją priims prezidentus Bideną ir Putiną. Šveicarija dėkoja abiem šalims už išreikštą pasitikėjimą pasirinkus susitikimui Ženevą“, – sakoma ministerijos pranešime tviteryje.

Netrukus viršūnių susitikimo vietą patvirtino ir Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

XVIII amžiaus vila stovi vaizdingoje vietoje parko centre. Vienoje jos salių yra biblioteka, joje saugoma dešimtys tūkstančių vertingų senovinių knygų.

Anksčiau Šveicarijos žiniasklaida skelbė, kad tikėtina viršūnių susitikimo vieta gali būti „La Grange“. Anksčiau šią savaitę parkas buvo uždarytas lankytojams, be to, žiniasklaidos teigimu, parko rajone palaipsniui stiprinamos saugumo priemonės, parke yra kariškių ir saugumo tarnybų darbuotojų.

Nuo ketvirtadienio vidurdienio netoli parko esančiose gatvėse bus draudžiama statyti automobilius. Manoma, kad saugumo priemonės bus taikomos ir netoli parko esančioje Ženevos ežero pakrantėje. Ten tikriausiai bus dislokuota priešlėktuvinės gynybos priemonių, radiolokatorių.

Aplink patį parką įrengiama daug kilometrų užtvarų. Šveicarijos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šis darbas nelengvas, nes Ženevoje tokių užtvarų trūksta ir konstrukcijas teko vežti iš kitų šalies miestų.

Pranešimuose taip pat nurodoma, kad viešbučio „Hotel Intercontinental“ rajone šią savaitę važinėjo šarvuoti automobiliai su antenomis ir specialiąja technika. Šios transporto priemonės dalyvauja užtikrinant JAV prezidento saugumą. Laikraščio „Tribune de Geneve“ teigimu, J. Bidenas tikriausiai apsistos šiame viešbutyje.

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo pranešta, kad Šveicarijos federalinė civilinės aviacijos administracija, šalies oro pajėgos, virtinė federalinių tarnybų ir skrydžių kontrolierių tarnyba rengia priemones oro erdvei virš Ženevos per JAV ir Rusijos prezidentų susitikimą uždaryti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s