Po Putino ir Bideno susitikimo bendros spaudos konferencijos nebus

JAV prezidentas Džo Bidenas surengs atskirą spaudos konferenciją po kitos savaitės susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, šeštadienį pranešė Baltieji rūmai.

Pasak vieno JAV pareigūno, tikimasi, kad trečiadienį Ženevoje vyksiančios derybos bus „atviros ir tiesmukos“.

Vis dėlto tas pareigūnas pridūrė: „Individuali spaudos konferencija yra tinkamas formatas, leidžiantis aiškiai bendrauti su laisva spauda susitikime iškeltomis temomis tiek kalbant apie sritis, kur galime susitarti, tiek tas sritis, kuriose mums kyla rimtų rūpesčių.“

Baltieji rūmai nurodė, kad per J. Bideno ir V. Putino susitikimą planuojama „darbinė sesija ir mažesnė sesija“, bet daugiau detalių nepateikė. Abiejų lyderių laukia daugybė klausimų, įskaitant JAV susirūpinimą dėl Rusijos žvanginimo ginklais Ukrainos pasienyje ir Kryme, Kremliaus oponento Aleksejaus Navalno įkalinimo ir V. Putino paramos Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai.

Džo Bidenas taip pat kaltina Rusiją dėl plataus masto kibernetinės atakos prieš JAV federalines agentūras ir daugiau kaip 100 įmonių, surengtos pasinaudojant bendrovės „SolarWinds“ programinės įrangos spragomis, dėl kišimosi į rinkimus, taip pat dėl prieglobsčio suteikimo kibernetiniams nusikaltėliams, surengusiems išpirkos reikalaujančių virusų (angl. ransomware) atakas prieš svarbų naftos produktų vamzdyną „Colonial“ JAV rytuose ir tarptautinę mėsos perdirbimo milžinę JBS.

Vašingtonas jau kelias savaites tvirtina, kad jo tikslas yra paversti dvišalius santykius su Rusija „stabilesniais ir labiau nuspėjamais“.

Bendra spaudos konferencija, įvykusi po J. Bideno pirmtako Donaldo Trumpo ir V. Putino susitikimo Helsinkyje 2018 metų liepą vis dar šviežia JAV atmintyje. D. Trumpas sukėlė pasipiktinimą savo paties stovykloje, kai jis atmetė Amerikos žvalgybos bendruomenės išvadą, kad Rusija kišosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus, sutikdamas su toje spaudos konferencijoje V. Putino išsakytu paneigimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s