A.Bilotaitė: poreikio skelbti ekstremaliąją situaciją dėl migrantų kol kas nėra

Poreikio Lietuvoje skelbti ekstremaliąją situaciją dėl išaugusių nelegaliai sieną su Baltarusiją kertančių migrantų srautų kol kas nėra, pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot ministrės, sekmadienį neformaliame Vyriausybės pasitarime aptartos naujausios migrantų srautų tendencijos ir su tuo susiję iššūkiai Lietuvos migracijos sistemai bei išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugai.

„Sutarta dėl bendro koordinuoto veikimo krypčių ir tarpusavio paramos, taip pat įvertinti turimi institucijų pajėgumai. Atsižvelgiant į tai bei planuojamą tarptautinių partnerių pagalbą poreikio ekstremalios situacijos skelbimui kol kas nėra“, – pirmadienį pranešė sakė A.Bilotaitė.

Ji penktadienį viešėdama Užsieniečių registravimo centre žurnalistams sakė, kad dėl išaugusių migrantų srautų gali būti skelbiama ekstremalioji situacija ir sprendimas dėl to gali būti priimtas pirmadienį.

Švenčionių rajone, Pabradėje, šiuo metu baigiamas statyti palapinių miestelis, leisiantis apgyvendinti iki 350 neteisėtų migrantų, nebetelpančių Užsieniečių registracijos centre. Miestelyje bus įrengtos dvi dalys: 80 vietų migrantų karantinavimui bei 270 apgyvendinimui.

A.Bilotaitė akcentavo, kad palapinėse bus apgyvendinami tik vieniši vyrai, o šeimos su vaikais, neįgalūs, pagyvenę ar kitaip pažeidžiami žmonės apsigyvens kitose patalpose.

Pasieniečių duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 387 neteisėti migrantai. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra beveik penkis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 metais pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 metais – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. VSAT praneša, kad į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams padeda pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s