Kinijos žiniasklaida: ES sankcijos Baltarusijai gali paveikti Kinijos projektus

Europos Sąjungos sankcijos Baltarusijai gali paveikti Kinijos bendrovių, plėtojančių verslo projektus šalyje ar joje juos planuojančių, sprendimus, rašo pagrindinis Honkongo laikraštis „South China Morning Post“, remdamasis vietos ekspertais.

„Kinijos kompanijos dabar turėtų atsargiau žengti į Baltarusiją, ypač tos, kurios tikisi per ją patekti į Vakarų Europos rinką. Dabartinių nesutarimų tarp Baltarusijos ir ES fone vargu ar tokie planai atrodo realus“, – leidinys cituoja Šanchajaus tarptautinių tyrimų instituto Rusijos ir Centrinės Azijos studijų centro ekspertą Zhangą Xiną.

Pažymima, jog verslą Baltarusijoje plėtojančių įvairių veiklos sričių Kinijos kompanijų, įskaitant stambių, atstovai atvirai perspėja apie galimą jo nutraukimą, jei Vakarų sankcijos Minskui griežtėtų.

Kita vertus, šie verslo saitai nutrūktų veikiau ne dėl pačių Kinijos kompanijų politikos, o dėl Vakarų ir Kinijos bankų nenoro rizikuoti, kredituojant Kinijos įmonių sandorius su partneriais Baltarusijoje, rašo „South China Morning Post“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s