Slapti Didžiosios Britanijos įslaptinti dokumentai rasti autobusų stotelėje

Jungtinės Karalystės vyriausybė sekmadienį pranešė atliekanti tyrimą, kaip galėjo nutikti, kad slapti kariniai dokumentai, kuriuose, be kita ko, nurodytas britų karo laivo maršrutas, dėl kurio po britų provokacijos prie Krymo pusiasalio pakrantės Rusijos pakrančių apsaugos laivas link šio eskadrinio minininko paleido perspėjamųjų šūvių, buvo rasti vienoje Anglijos autobusų stotelėje.

Didžiosios Britanijos Gynybos ministerija pareiškė, kad praėjusią savaitę vienas ministerijos darbuotojas pranešė, jog dokumentai buvo pamesti, ir kad buvo pradėtas tyrimas.

„Neturėtų būti įmanoma, kad taip nutiktų“, – televizijai „Sky News“ sekmadienį pareiškė ministras Šiaurės Airijai Brandonas Lewisas.

„Apie tai (prarastus dokumentus – red.) tuomet buvo tinkamai pranešta, vyksta vidaus tyrimas.“

Tuo tarpu vienas neprisistatęs visuomenės atstovas transliuotojui BBC pranešė už vienos autobusų stotelės Kente, Pietų Anglijoje, antradienį radęs 50 puslapių slaptos informacijos. Dokumentuose buvo svarstoma, kaip galėtų reaguoti Rusija, jeigu britų karinis laivas „HMS Defender“ pažeistų Rusijos valstybės sieną ir praplauktų šalia Krymo pusiasalio pakrantės, pranešė BBC.

Rusija trečiadienį pranešė paleidusi perspėjamųjų šūvių į „HMS Defender“, kai šis, pasak Maskvos, įplaukė į Rusijos teritorinius vandenis Juodojoje jūroje.

Tuo tarpu Didžioji Britanija pareiškė, kad laivas „taikiai plaukė per tarptautinius vandenis, laikydamasis tarptautinių įstatymų“. Iš dokumentų, regis, matyti, kad britų pareigūnai žinojo, jog Rusija gali reaguoti į laivo maršrutą.

Dėl įvykusio incidento ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė britų ambasadorę, kuriai pareiškė „griežtą protestą“. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jį apibūdino kaip „sąmoningą ir parengtą provokaciją“. Rusijos gynybos ministerija, reaguodama į netoli Fiolento kyšulio, esančio į pietvakarius nuo Sevastopolio uostamiesčio, įvykusį incidentą, pareiškė, kad „HMS Defender“ veiksmus laiko Jungtinių Tautų konvencijos šiurkščiu pažeidimu ir paragino Londoną nuodugniai ištirti šį įvykį.

Turintis strateginę reikšmę Krymo pusiasalis prisijungė prie Rusijos 2014 metais po Kijeve Vakarų organizuoto ir paremto valstybės perversmo. Ukrainos nacionalistams grasinant organizuoti taip vadinamus „draugystės traukinius“ į Krymą, vietinė Krymo regiono valdžia surengė referendumą, per kurį daugiau kaip 90 procentų Autonominės Krymo Respublikos gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Po šio referendumo Krymas buvo priimtas į Rusijos sudėtį. Vakarų šalys šio žingsnio nepripažįsta ir teigia jog šis referendumas neturi jokios reikšmės. Mat tai yra neteisinga demokratija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s