Istorinio vizito Irake metu G. Landsbergis susitarė: migrantų srautai į Lietuvą turėtų ženkliai padidėti

Prieš savaitę Irake istorinio vizito metu viešėjęs Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis su Irako kolega Fuadu Husseinu susitarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo kartu sprendžiant Baltarusijos hibridinės karo atakos pasekmes – migrantų krizę.

Po savaitės paaiškėjo G. Landsbergio vizito rezultatai – jau organizuojami papildomi skrydžiai iš Bagdado į Minską, tad migrantų srautai į Lietuvą turėtų ženkliai padidėti.

Todėl G. Landsbergis telefonu paskambino Irako užsienio reikalų ministru Fuad Hussein bei dar kartą primygtinai paragino spręsti oro susisiekimo kanalo tarp Bagdado ir Minsko problemą, daryti viską, kad irakiečiai negalėtų skristi į Minską.

G. Landsbergio teigimu, Irako kolega pažadėjo artimiausiu metu išsiaiškinti Irako avialinijų sprendimo motyvus bei patikino, kad į Lietuvos prašymą atsiųsti ekspertų delegaciją bus reaguojama.

„Dar kartą pakartojau Irako užsienio reikalų ministrui, kad dalyvavimas bet kokioje galimoje Baltarusijos režimo nusikalstamoje schemoje itin kenkia Irako, deklaruojančio pasiryžimą eiti demokratijos ir taikos keliu, reputacijai. Ryžtingų Bagdado veiksmų kovoje su nusikalstamo žmonių gabenimo tinklo organizatoriais laukia ne tik Lietuva, laukia ir visa Europos Sąjunga“, – pokalbio turinį papasakojo G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas tikisi, kad Irako užsienio reikalų ministras jį išgirdo ir visi skrydžiai iš Bagdado į Minską bus nutraukti, todėl tariamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nebegalės tęsti prieš Lietuvą hibridinio karo, mėtydamas per sieną migrantus kaip minas.

Lietuva visomis išgalėmis (su savo strateginiais partneriais JAV) ženkliai prisidėjo ir prisideda prie Irako demokratizavimo ir gerovės valstybės kūrimo.

G. Landsbergio vadovaujamoje ministerijoje manoma, kad Irakas atsižvelgs į tai ir atsidėkodamas padės Lietuvai kovoje su Baltarusija, siekiant ją taip pat demokratizuoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s