Ministrė A. Bilotaitė: protestas Rūdninkų poligone – galimai antivalstybinė veikla

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atstovė spaudai pirmadienį pareiškė, kad trukdymas statyti palapinių miestelį migrantams Rūdninkų poligone galimai yra susijęs su antivalstybine veikla.

Anot Linos Laurinaitytės-Grigienės, argumentai dėl vietos gyventojų saugumo apgyvendinus migrantus poligone nėra pagrįsti, nes teritorija yra saugoma ir yra toli nuo artimiausių gyvenviečių.

„Šitos palapinės įrengiamos Viešojo saugumo tarnybos poligone. Tai yra specialiosios paskirties objektas, nuo kurio artimiausia gyvenvietė yra nutolusi 3,5 kilometro“, – pranešė A.Bilotaitės atstovė.

„Tas poligonas yra apsaugotas. Mes įtariame antivalstybinę veiklą“, – pridūrė ji.

Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti neteisėtus migrantus, keliasdešimt žmonių pirmadienį pavakare susirinko į protestą teritorijos prieigose. Žmonės sustatė automobilius iš abiejų siauro keliuko pusių, apsunkindami technikos, į poligoną vežančios migrantų stovyklai įrengti reikalingas priemones, judėjimą, o patys susėdo ant privažiavimo, pranešė įvykio vietoje esantys žurnalistai.

Protestą stebi keli policijos pareigūnų ekipažai.

Anksčiau akcijos dalyviai blokavo tiltą per Merkio upę, teigė Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius.

Vidaus reikalų ministrė anksčiau pirmadienį sakė, kad Rūdninkų poligone, palapinių miestelyje, bus apgyvendinta 1,5 tūkst. migrantų, neteisėtai į Lietuvą atvykusių iš Baltarusijos. Anot jos atstovės spaudai, sunkioji technika jau nuo ryto vežė įrangą palapinių miesteliui į poligoną, o susirinkę protestuotojai trukdo pravažiuoti keliems paskutiniams sunkvežimiams.

Vietų migrantų apgyvendinimui ieškoma Lietuvai susiduriant su rekordiniais neteisėtos migracijos mastais. Per Baltarusiją į šalį šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos. Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s