Arvydas Anušauskas: kariuomenė prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos

Artimiausiu metu Lietuvos Kariuomenė prisidės prie migrantų apgyvendinimo vietų apsaugos, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Gavome naują prašymą, manau, į jį tikrai atsižvelgsime. Vidaus reikalų ministerija kreipėsi, kad kariuomenė prisidėtų prie laikino apgyvendinimo vietų apsaugos ir kontrolės“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Kariuomenė, skirdama žmones ir techniką, prisidės savo pajėgumais dar papildomai tų vietų apsaugai, kad gyventojai jaustųsi ramesni“, – pridūrė jis.

Ministras teigė, kad kariuomenė turėtų rūpintis 12 vietų, kuriose apgyvendinti migrantai, apsauga, tarp šių vietų – ir pasienio užkardos.

A.Anušauskas neatskleidė, kiek šiuo metu tiksliai karių padeda pasieniečiams užtikrinti sienos apsaugą.

„Aš galiu pasakyti, kad tas pajėgumas yra gerokai didesnis negu kitų institucijų pajėgumai, kurie talkina sienos apsaugai“, – tvirtino Lietuvos karo ministras.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, kad daroma viskas, kad būtų užtikrintas apgyvendinimo vietų saugumas.

„Mes paprašėme karių papildomos pagalbos saugant objektus, nes mums tikrai jos reikia. Mūsų sistemos pareigūnai visi yra maksimaliai įtraukti ir kai girdžiu kritiką, kad mes dar turime resursų, kad jų galbūt dar yra, aš noriu aiškiai pasakyti, kad visos vidaus reikalų sistemos struktūros yra maksimaliai įsitraukusios“, – žurnalistams teigė ministrė.

„Tam, kad užtikrintume objektų saugumą, yra operacijų vadovo sprendimas tam, kad būtų galima apsaugoti objektus. Visi tie sprendimai yra tam, kad visuomenė jaustųsi saugi“, – pridūrė ji.

Neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtę migrantai šiuo metu apgyvendinami tiek Užsieniečių registracijos centre pastatytose palapinėse Pabradėje, tiek Pasieniečių mokykloje Medininkuose, taip pat pasienio užkardose. Be kita ko, migrantai apgyvendinti ir savivaldybėms priklausančiuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Lazdijų, Varėnos ir kituose rajonuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s