(Ne)anekdotas: Dieveniškėse keturi tik ką kirtę sieną migrantai prisidėjo prie protesto akcijos

Prie buvusios profesinės mokyklos Dieveniškėse prieš migrantų apgyvendinimą miestelyje protestuojantys žmonės trečiadienį paryčiais sulaukė netikėtumo – prie jų priėjo keturi irakiečiais prisistatę migrantai, kurie teigė ką tik atkeliavę iš Baltarusijos. Prisėdę prie protestuotojų migrantai sulaukė policijos pareigūnų, kurie vėliau juos perdavė pasieniečiams.

Vidaus reikalų ministerijos planams buvusioje profesinėje mokykloje Dieveniškėse apgyvendinti nelegaliai atvykusius į mūsų šalį besipriešinantys žmonės migrantų ketveriukės sulaukė po penktos valandos ryto, jau prašvitus. Anot prie mokyklos buvusio Algimanto, žmonės paprašė Irako piliečiais prisistačiusių vyrų prisėsti ir bandė išsikviesti pasieniečius, tačiau jų kurį laiką nesulaukus prie mokyklos atvyko policijos pareigūnai, kurie migrantus ir išvežė į pasienio užkardą.

„Pasieniečius mes kvietėme, skambinome tuo trumpuoju numeriu ir sakė, žadėjo atvažiuoti (…) Iš pradžių mes pasipiktinome, bet paskui supratome situaciją, kad neturi jie (pasieniečiai – red.) fizinių pajėgumų“, – sakė Algimantas.

Jo teigimu, žmonės vėliau bendravo su pasieniečiais, kurie pasakojo, jog tuo metu didelių pajėgų reikėjo prie pat sienos, už kurios buvo pastebėta daug migrantų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis vėliau patvirtino, kad pasieniečiai sulaukė gyventojų skambučio, tačiau iš užkardos susiruošus išsiųsti visureigį, kuris galėtų pristatyti migrantus, juos jau paėmė policijos pareigūnai ir patys atvežė į užkardą.

Belaukdami pareigūnų žmonės bendravo su šiek tiek angliškai kalbėjusiais migrantais.

„Visi prisistatė iš Irako. Jie nori Lietuvoje gyventi, šypsosi. Švariais, gražiais batais, žinokite, baltais kedais, atrodo, kad jie gatvėmis atėjo“, – pasakojo Algimantas.

„Žiūrime ir netikime – kedai balti. Visiškai atrodo, kad atvežti iki tų Dieveniškių“, – stebėjosi jis.

Vyras teigė klausęs migrantų, kaip jie pateko į Lietuvą ir kiek sumokėjo už kelionę.

„Sako, po tris tūkstančius sumokėjome, atvežė iš Bagdado lygtai. Atskrido į Minską, iš karto į automobilį ir prie sienos“, – teigė Algimantas.

VSAT duomenimis, antradienį pasienyje iš viso buvo sulaikytas 171 iš Baltarusijos atvykęs migrantas, tai – didžiausias per parą fiksuotų sulaikymų skaičius šiemet. Bendras iš Baltarusijos atėjusių ir Lietuvos sieną kirtusių migrantų skaičius šiemet jau perkopė 3 tūkstančius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s