Vašingtone susitiko JAV ir Baltarusijos lyderiai

JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) susitiko su Baltarusijos prezidente laikoma Svetlana Tichanovskaja.

Istorinis susitikimas įvyko Baltuosiuose rūmuose Vašingtone. Valstybių lyderiai aptarė aktualijas, pasidalino įžvalgomis apie geopolitinius procesus.

JAV vadovas atskleidė, kad jam yra didelė garbė savo rezidencijoje priimti žmogų, kuris kovoja už demokratiją, siekia vertybinių permainų.

„Tai pirmas tokio aukšto lygio Baltarusijos lyderio priėmimas Vašingtone. Susitikimo metu S. Tichanovskaja pakvietė remti Baltarusiją ir paversti ją „sėkmės istorija““, – skelbia valstybinio transliuotojo pranešime „Istorinis susitikimas: Cichanouskają Baltuosiuose rūmuose priėmė JAV prezidentas Bidenas“.

Politikos mokslininkai bei analizių analitikai prognozuoja, kad šis susitikimas gali tapti proveržio impulsu, siekiant kuo skubiau sugrąžinti Baltarusiją į demokratijos vėžes ir gerinti šios šalies pragyvenimo lygį.

S. Tichanovskaja vizito JAV metu jau susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, jo pavaduotoja Victoria Nuland, JAV valstybės departamento patarėju Dereku Scholle, kitais pareigūnais.

Pasak S. Tichanovskajos spaudos tarnybos, susitikimuose ji aptarė lėktuvo „Ryanair“ pagrobimą, Baltarusijos išpuolius prieš pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą, bei hibridinio Baltarusijos karo prieš Lietuvą rezultatus – nelegalių migrantų skaičiaus padidėjimą Lietuvoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s