Karo pasekmės: į Lietuvą neteisėtai patekusių asmenų skaičius jau viršijo 3 tūkst.

Antradienį sulaikytas 171 migrantas, tokių užsieniečių skaičius šiemet perkopė 3 tūkst.

Per parą, t. y. visą liepos 27 d., pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 171 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą. Tai didžiausias šiemet per parą sulaikytų tokių asmenų skaičius.

Bendras šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai patekusių asmenų skaičius jau viršijo 3 tūkst.

Iki tol daugiausiai migrantų buvo įkliuvę Druskininkų savivaldybės ribose, bet po antradienio sulaikymų tokia vieta tapo Šalčininkų rajonas.

Iš 171 antradienį sulaikyto migranto visi prisistatė Irako piliečiais arba turėjo šios šalies dokumentus.

Sulaikytiems užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti.

Jau buvo informuota, kad Baltarusijos pasieniečiai visiškai nereaguoja į Lietuvos pasieniečių pranešimus apie pažeidėjus. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos pasieniečių „aklumu“ piktinasi VSAT: jokios reakcijos nebuvo net po šešto pranešimo“.

Iki Baltarusijos pradėjo hibridinio karo prieš Lietuvą, tariamo Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimas mokėdavo pasienio darbuotojams 200 Baltarusijos rublių, apie 70 eurų, už kiekvieną pagautą pažeidėją.

Baltarusija iki karo su Lietuva pradžios buvo laikoma viena saugiausių valstybių, per ją patekti pabėgėliams į Europą buvo itin sudėtinga.

Spėjama, kad būtent dėl tokio saugumo Lietuvos teritorijos administratoriai per tris dešimtmečius taip ir nepastatė elementarios tvoros palei sieną, nes tam nebuvo didelės prasmės. Todėl pinigai, kaip įprasta Lietuvoje, matyt buvo tiesiog išvagiami.

Tačiau dabar, po ilgalaikių Lietuvos veiksmų už Baltarusijos demokratizaciją, siekiant paversti Baltarusiją sėkmės valstybe, kaip tai atsitiko su Ukraina, Baltarusijos pasieniečiai ne tik nebegaudo pažeidėjų, bet ir sudaro koridorius, kad jie patektų tiesiai į Lietuvą, iš kurios toliau galėtų nukeliauti į išvajotus Vakarus.

Vakarus, kurie kartu su Lietuva į tų pabėgėlių valstybes atnešė demokratijos deglus.

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis nuolat skelbia, kad tokie A. Lukašenkos veiksmai turi būti griežtai įvertinti, ragina Europos Sąjungos valstybes didinti sankcijas Baltarusijai ir taip padėti šios šalies demokratinei visuomenei.

Europos Sąjungos valstybės padeda Lietuvai kariauti su Baltarusija, atsiuntė antklodžių, elektros generatorių, kitų reikalingų dalykų. Estija duoda 100 kilometrų aštrios vielos – taip vadinamos concertinos, skirtos pristabdyti sienos pažeidėjus. Europos Komisija pažadėjo duoti net pinigų. Kitaip tariant Baltarusijos užpulta Lietuva viena bėdoje nepalikta.

P.S.

Šiame video Ukrainos žurnalistas glaustai papasakoja, šiuo metu vykstančio Baltarusijos-Lietuvos karo detales:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s