Į Lietuvą papildomai atvyko 60 „Frontex“ pareigūnų, padėsiančių valdyti migrantų krizę

Į Lietuvą atvyko 60 Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų, padėsiančių valdyti migrantų krizę, penktadienį informavo agentūra.

„Iš viso šiuo metu agentūra Lietuvoje dislokuoja 100 pareigūnų, 30 patrulinių automobilių ir du sraigtasparnius“, – nurodoma pranešime.

Kitą savaitę Vilniuje planuoja atvykti ir „Frontex“ Europos grąžinimo centro ekspertai, kurie dalinsis informacija apie agentūros koordinuojamas grąžinimo operacijų rūšis ir aptars galimą paramą Lietuvos pareigūnams.

Penktadienį į Lietuvą atvykę pareigūnai dirbs kartu su kolegomis lietuviais ir padės jiems užtikrinti sienos apsaugą, registruoti ir identifikuoti migrantus, neteisėtai kertančius išorinę Europos Sąjungos sieną, teigiama pranešime. Išklausę instruktažą apie esamą situaciją, pareigūnai savaitgalį vyks į paskirtas vietas.

Sieną iš Baltarusijos į Lietuvą šiemet perėjo daugiau kaip 3 tūkst. neteisėtų migrantų, dešimtis kartų daugiau nei pernai. Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s