Naujovė: VSAT nebeskelbs informacijos apie sulaikytus migrantus, nuo šiol tai darys Statistikos Departamentas

Baltarusijai tęsiant hibridinę ataką prieš Lietuvą, nuo liepos 31 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) nebeskelbs kasdienių pranešimų apie per parą sulaikytus migrantus ir kitus su tuo susijusius duomenis. Apie tai skelbiama VSAT pranešime „VSAT nebeskelbs informacijos apie sulaikytus migrantus, tai darys Statistikos departamentas“.

Taip yra dėl to, kad nuo liepos 30 d. Statistikos departamentas (SD) pradėjo skelbti operatyvią ir detalią neteisėtai valstybės sieną kirtusių migrantų statistiką.

Statistikos departamentui visą informaciją perduos VSAT.

Taip Statistikos departamentas skelbs nelegaliai valstybės sieną kirtusių migrantų bendrą skaičių, skaičių pagal pilietybę, neteisėtų migrantų statistiką pagal sienos kirtimo vietas, taip pat apgyvendinimo vietas.

Statistika bus atnaujinama kasdien 9 val. Operatyvią dienos ataskaitą galima rasti Oficialiosios statistikos portale.

„Be operatyvių duomenų sunku turėti tikrą vaizdą, kas vyksta, ir priimti reikiamus sprendimus. Todėl stengsimės surinkti reikiamus duomenis ir operatyviai pateikti tiems, kurie priima sprendimus“, – pasakė Lietuvos Statistikos Departamento Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos skyriaus vedėjas Vadimas Ivanovas, atsakingas už šios statistikos rinkimą.

Duomenys bus renkami pasitelkiant Valstybės valdysenos informacinę sistemą, kuri pasiteisino renkant, apdorojant ir skelbiant operatyvią COVID-19 pandemijos statistiką.

Duomenis Statistikos departamentui skelbti pavesta Vyriausybės nutarimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s