Gitanas Nausėda: pasieniečiams palikta per daug su sienos apsauga nesusijusių funkcijų

Lietuvai patiriant išaugusius migracijos srautus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams palikta per daug tiesiogiai su sienos apsauga nesusijusių funkcijų, teigia Prezidentūra.

„Prezidentas mato galimybių tam, kad VSAT resursai būtų maksimaliai skirti sienos apsaugai, o kitos, su valstybės sienos apsauga tiesiogiai nesusijusios funkcijos šios ekstremalios situacijos metu galėtų būti deleguotos kitoms vidaus reikalų sistemos tarnyboms arba/ir visuomeninėms organizacijoms, pvz. Šaulių sąjungai“, – informavo šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

„Šios ekstremalios situacijos metu VSAT palikta per daug planavimo, logistikos ir sienos pažeidėjų saugojimo funkcijų“, – sakė jis.

G.Nausėda, šią savaitę lankydamasis Pabradėje, žurnalistams teigė matantis „gerokai daugiau rezervų“, kuriuos galėtų panaudoti Vidaus reikalų ministerija ir VSAT tam, kad „problemos būtų sprendžiamos“.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad vidaus reikalų sistemos pareigūnai yra maksimaliai įsitraukę sprendžiant migrantų krizę.

„Mūsų sistemos pareigūnai visi yra maksimaliai įtraukti ir kai girdžiu kritiką, kad mes dar turime resursų, kad jų galbūt dar yra, aš noriu aiškiai pasakyti, kad visos vidaus reikalų sistemos struktūros yra maksimaliai įsitraukusios“, – žurnalistams teigė ministrė.

Pastaraisiais mėnesiais Lietuva susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija iš Baltarusijos, migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius. Dėl to Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s