A.Bilotaitė leidžia: neteisėti migrantai bus fiziškai neįleidžiami ir jėga išstumiami atgal į Baltarusiją

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pasirašė įsakymą kuris leidžia pasieniečiams apgręžti, t.y. panaudojant fizinę jėgą tiesiog išstumti pro valstybės sieną į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus.

Anot ministerijos, A.Bilotaitė kaip ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė pavedė „visoms institucijoms, užtikrinančioms Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugą, papildomai imtis visų būtinų įstatymuose nustatytų priemonių, siekiant apsaugoti Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir nesudaryti prielaidų į Lietuvos Respublikos teritoriją neteisėtai patekti asmenims, norintiems valstybės sieną kirsti draudžiamose vietose“.

„Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai yra kompetentingi ir patyrę taikyti taktines priemones tokiose situacijose. Lietuvos siena turi būti visomis teisėtomis priemonėmis saugoma nuo bet kokio neteisėto valstybės sienos kirtimo, kaip šiuo metu prieš Lietuvą vykdomos hibridinės agresijos instrumento. Asmenys, tyčia bandantys kirsti valstybės sieną draudžiamose vietose, turi būti vertinami kaip asmenys, kurie ketina padaryti nusikalstamą veiklą – neteisėtą valstybės sienos perėjimą,“ – pranešime cituojama A.Bilotaitė.

„Saugant valstybės sieną ir siekiant neįsileisti į Lietuvos teritoriją asmenų, ketinančių sieną kirsti neteisėtose vietose, sprendimu pavesta įpareigoti juos naudotis teisėtais sienos kirtimo ar prieglobsčio prašymo būdais – asmenis nukreipti į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę“, – teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Pristatydama sprendimą LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ A.Bilotaitė teigė, kad apgręžti migrantus leidžia tarptautinė teisė, jeigu toks sprendimas yra laikinas ir jeigu migrantams yra pasiūloma alternatyvi galimybė kreiptis dėl prieglobsčio.

Ministrės atstovė spaudai Lina Laurinaitytė-Grigienė sakė, kad pagal naujausią sprendimą migrantai galės būti apgręžiami tiek jiems jau patekus į Lietuvos teritoriją, tiek jiems dar esant Baltarusijoje.

Pasak A.Bilotaitės, užsieniečiai į Baltarusiją yra „kviečiami“ kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai. Anot Vidaus reikalų ministerijos, tai reiškia, kad turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis, gavęs paslaugas, dėl kurių jis atvyko į šią šalį, turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip ir į ją pateko.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 3832 migrantai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s