Irakas stabdo skrydžius, G.Landsbergis ragina padėti migrantams iš Baltarusijos grįžti namo

Irakas neterminuotam laikotarpiui stabdo visus keleivinius skrydžius į Minską. Iš Irako į Baltarusijos sostinę skris tik tušti lėktuvai, parsigabenantys Irako piliečius atgal, skelbia šios šalies Civilinės aviacijos administracija.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Tarptautinę migracijos organizaciją įsitraukti, padedant migrantams iš Baltarusijos grįžti atgal į Iraką.

„Remiantis Vyriausybės nurodymais, Irako Civilinės aviacijos administracija skelbia stabdanti visus skrydžius iš Irako į Minską su „Iraqi Airways“ kompanija ar kitais nacionaliniais vežėjais, veikiančiais šalyje, iki tolimesnio pranešimo“, – rašoma feisbuke penktadienį paskelbtame įraše.

„Bus leidžiami tik skrydžiai iš Baltarusijos tam, kad būtų grąžinti Irako piliečiai. Šie lėktuvai iš Irako išskris be keleivių“, – priduriama jame.

Anksčiau šią savaitę apie skrydžių stabdymą savaitei buvo pranešusi ir pati valstybinė kompanija „Iraqi Airways“, tačiau Minską vis dar pasiekdavo privačios kompanijos „Fly Baghdad“ lėktuvai. Tiesa, ir šios kompanijos vėliau šią savaitę planuoti skrydžiai buvo atšaukti.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Tarptautinę migracijos organizaciją įsitraukti, padedant migrantams iš Baltarusijos grįžti atgal į Iraką.

„Pirmadienį esu pasirengęs kreiptis į Tarptautinę migracijos organizaciją, kad ji įsitrauktų į migrantų grąžinimo procesus iš Baltarusijos į Bagdadą“, – šeštadienį teigė G.Landsbergis.

Pasak jo, Baltarusijos pasieniečiai neleidžia grįžti atgal į Minską daliai pasienyje esančių irakiečių.

„Mūsų žiniomis – gal tai yra keli atvejai, bet keliantys nerimą – Lukašenkos režimas neleidžia žmonėms grįžti. Tarptautinės organizacijos turi įsitraukti į tą procesą ir visais būdais, visomis išgalėmis suteikti galimybę pasiekti Minską, Minsko oro uostą ir grįžti namo“, – aiškino Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Šiandien mus pasiekė vaizdai iš pasienio, kad yra statomos net barikados, neleidžiant grįžti atgal. Režimas organizavo pasikvietimą, dabar nori juos Baltarusijoje užrakinti“, – pridūrė jis.

Lietuvai patiriant migrantų krizę, iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtę migrantai yra apgręžiami atgal.

Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius, penktadienio naktį lankęsis pasienyje ties Druskininkais, teigė, kad grupę apgręžtų migrantų pasitiko Baltarusijos pasieniečiai su šalmais, bananais ir skydais.

G.Landsbergio teigimu, organizacijos pagalba yra ypač svarbi, nes Minską „praktiškai kiekvieną dieną“ pasieks tušti lėktuvai, kurie „turėtų surinkti tuos žmones“.

„Taip, kaip Lietuvoje padeda mums grąžinti žmones į jų gimtinę, jie turėtų skubiai įsitraukti į procesus Baltarusijoje ir užtikrinti, kad žmonės, kurie buvo apgauti, kad jiems būtų sudaryta galimybė grįžti namo“, – aiškino ministras.

Irako Civilinės aviacijos administracija penktadienį pranešė neterminuotam laikotarpiui stabdanti visus keleivinius skrydžius į Minską. Iš Irako į Baltarusijos sostinę skris tik tušti lėktuvai, parsigabenantys Irako piliečius atgal.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų – irakiečiai. Dėl išaugusios neteisėtos migracijos Lietuvos valdžia yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą. Lietuvai šią savaitę pradėjus taikyti taip vadinamo apgręžimo – t.y. priverstinės deportacijos – priemones, neteisėtų migrantų srautai per Baltarusijos sieną gerokai sumažėjo, tačiau išaugusius neteisėtus sienų kirtimus dažniau fiksuoja kaimyninės Lenkija ir Latvija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s