Italai protestuoja prieš naujus COVID pasus

Įvairiuose Italijos miestuose šeštadienį buvo surengti protestai prieš naujas priemones, pagal kurias norintieji dalyvauti uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose ir mokytojai turi turėti specialų COVID-19 pasą.

Romos centre Liaudies aikštėje susirinko per 1 tūkst. žmonių, skandavusių „Ne žaliajam pasui!“ ir „Laisvė!“.

Tūkstančiai italų dalyvavo Milane surengtose eitynėse. Kai kurie segėjo geltonos žvaigždės formos ženkliukus, ant kurių parašyta „Neskiepytas“, pranešė naujienų agentūra ANSA.

Apie 100 žmonių, atstovaujančių judėjimui prieš vakcinas, susirinko Neapolyje. Jie visų pirma reiškė pasipiktinimą dėl vaikų skiepijimo ir skandavo „Šalin rankas nuo vaikų“ ir „Gėda! Gėda!“.

Nuo penktadienio norint patekti į kino teatrus, muziejus ir uždaras sporto erdves, taip pat pavalgyti restoranų viduje, Italijoje būtina turėti vadinamąjį žaliąjį pasą, kuris yra Europos Sąjungos skaitmeninio COVID pažymėjimo programos dalis. Sveikatos pažymėjimas liudija, kad asmuo yra pasiskiepijęs bent viena vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze, per pastarąjį pusmetį persirgo COVID-19 arba per pastarąsias 48 valandas yra gavęs neigiamą COVID-19 testą. Naujos taisyklės numato, kad žaliąjį pasą privalės turėti mokyklų ir universitetų darbuotojai, taip pat universitetų studentai. Nuo rugsėjo 1 dienos žaliąjį pasą bus būtina turėti keliaujant vidaus skrydžių lėktuvais, traukiniais ir kai kuriais keltais.

Italijoje koronaviruso pandemija pareikalavo daugiau kaip 128 tūkst. žmonių gyvybių ir sudavė itin skaudų smūgį ekonomikai. Sėkminga vakcinacijos kampanija pastaraisiais mėnesiais padėjo pakeisti padėtį ir šalyje jau visiškai paskiepyti daugiau kaip 63 proc. vyresnių nei 12 metų gyventojų. Tačiau pastaruoju metu imta vis labiau nerimauti dėl itin užkrečiamos koronaviruso delta atmainos plitimo.

Šeštadienį Italijoje buvo pranešta apie beveik 7 tūkst. naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s