Latvijoje sudužo istorinis Lietuvos lėktuvas ANBO II, pilotas žuvo

Kaimyninėje šalyje sekmadienį įvyko skaudi aviakatastrofa. Sudužus atkurtam Lietuvos tarpukario aviacijos pasididžiavimu vadinam dviviečiam orlaiviui, vienas mūsų šalies pilietis žuvo, kitas sužeistas.

Kaip sekmadienį skelbia Latvijos naujienų kanalas ReTV, orlaiviui esant maždaug 200 metrų aukštyje, nustojo veikti jo variklis, lėktuvas krito ir sudužo. Pirminiais latvių duomenimis, atkurto istorinio Antano Gustaičio lėktuvo ANBO II pilotas žuvo iš karto, o sužeistas keleivis skubiai išvežtas į ligoninę.

Aviacijos entuziastų „Facebook“ puslapyje skelbiama užuojauta ir informuojama, kad žuvusysis yra ANBO eskadrilės įkūrėjas Arvydas Šabrinskas.

Sekmadienį Latvijoje, netoli Cėsių, nukritus nedideliam lėktuvui žuvo Lietuvos pilietis, o dar vienas Lietuvos pilietis buvo sužeistas, patvirtino Civilinės aviacijos agentūros (CAA) atstovas Aivis Vincevas.

Apie 13.30 val. Latvijos policija sulaukė pranešimo, kad aerodrome Priekulių kaime, Cėsių savivaldybėje, nukrito lėktuvas su dviem Lietuvos piliečiais. Pilotas žuvo, o keleivis patyrė sužalojimų ir buvo skubiai nugabentas į ligoninę. Skubios medicininės pagalbos tarnyba patvirtino, kad vienas žmogus per incidentą žuvo, o dar kitas su daugybiniais sužalojimais buvo nugabentas į ligoninę. CAA atstovas sakė, kad nelaimė kilo Lietuvoje registruotam civilinės aviacijos lėktuvui kylant iš Priekulių aerodromo.

Latvijos valstybinės priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos atstovė Agrita Vitola informavo, kad privatus lėktuvas nukrito aerodrome. Vienas žmogus pats išlipo iš lėktuvo, o kitas buvo iškeltas ir atvykę medikai konstatavo jo mirtį.

Aiškėja, kad ANBO II dalyvavo TARTU AVIASHOW 2021 Estijoje ir dabar keliavo namo. Portale aviacijospasaulis.lt pasakojama, kad filmuotoje medžiagoje matyti, kaip kylant iš aerodromo sutriko lėktuvo ANBO-2 variklio veikla, netrukus lėktuvas ėmė suktis atgal link kilimo juostos, tačiau jos nepasiekęs stipriai rėžėsi į žemę. Abu skridę ANBO-2 lėktuvu aviatoriai – Lietuvos piliečiai. Vienas iš lėktuvo kūrėjų Rolandas Kalinauskas patvirtino, kad žuvo lėktuvo savininkas A.Šabrinskas, kartu su juo skrido Valdas Černius.

Lėktuvas buvo įregistruotas Lietuvos orlaivių registre. Į įvykio vietą išvyko Latvijos Civilinės aviacijos agentūros ekspertai. Latvijos policija pradėjo tyrimą dėl lėktuvo avarijos. Šiuo metu incidento vietoje dirba tyrėjai.

Dviejų entuziastų – Arvydo Šabrinsko ir Rolando Kalinausko – atkurtas legendinis lėktuvas ANBO II vadinamas Lietuvos tarpukario aviacijos pasididžiavimu. Ne ką mažesniu, o gal net svarbesniu, jei galima lyginti, už garsųjį S.Dariaus ir S.Girėno „Lituanica“.

Iš viso 9 ANBO lėktuvų projektus sukūrė Lietuvos karo aviacijos vadas, brigados generolas, aviakonstruktorius Antanas Gustaitis. ANBO akronimas reiškia „Antanas Nori Būti Ore“. Tad būtent Antano Gustaičio lėktuvai ANBO ir trys Jurgio Dobkevičiaus DOBI modeliai yra laikomi tikrąja Lietuvos aviacijos pradžia, mūsų šalies aviakonstruktorių DNR.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s