Per savaitgalį buvo apgręžta per 230 migrantų, ne vienas neįleistas

Per savaitgalį prie Lietuvos sienos buvo apgręžta per 230 neteisėtų migrantų, ne vienas jų neįleistas, informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

„Per savaitgalį neįleista į Lietuvos respubliką daugiau kaip 230 neteisėtų migrantų, įleista nebuvo, kadangi jie neatitiko sąlygų ir ėjo per valstybės sieną tam nenustatytose vietose, kas draudžiama mūsų įstatymais“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė A.Montvydas.

Pasak jo, pradėjus laikytis apgręžimo politikos pasieniečiai įleidžia kai kuriuos žmones į šalį humanitariniais pagrindais: moteris su vaikais, pažeidžiamus asmenis, bet tokių per savaitgalį nebuvo.

„Tai yra mūsų humanitariniais pagrindais įleidžiami žmonės: pažeidžiami, nepilnamečiai, vaikai, moterys ir kitos kategorijos žmonių, kurios reikalauja prieglobsčio“, – sakė A.Montvydas.

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija pateko daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis. Priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s