Seimas apribojo prieglobsčio prašymų teikimo vietas esant ekstremaliai situacijai

Seimas antradienį apribojo prieglobsčio prašymų teikimo vietas esant ekstremaliai situacijai. Su tuo susijusios įstatymo pataisos priimtos Lietuvai ieškant būdų pažaboti neteisėtos migracijos krizę. Už pataisas balsavo 97 Seimo nariai, susilaikė du parlamentarai, balsavusiųjų prieš nebuvo.

Įstatymas numato, kad paskelbus karo, nepaprastąją padėtį ar ekstremaliąją situaciją dėl masinio užsieniečių antplūdžio prašymas suteikti prieglobstį gali būti pateiktas pasienio kontrolės punktuose ar tranzito zonose Valstybės sienos apsaugos tarnybai, teisėtai atvykus į Lietuvą – Migracijos departamentui arba užsienio valstybėje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.

Taip pat numatyta, kad užsieniečio prašymas suteikti prieglobstį, pateiktas nesilaikant nurodytos tvarkos, nepriimamas. Jam turi būti paaiškinta prašymo pateikimo tvarka. Išimtys būtų taikomos pažeidžiamoms grupėms priskiriamiems užsieniečiams ar atsižvelgus į kitas individualias aplinkybes. Dabar įstatyme numatyta, kad prieglobsčio prašymai priimami tiesiog Lietuvos teritorijoje.

Apribojus prieglobsčio prašymų pateikimo vietas, humanitarinis koridorius nuo Baltarusijos valdžios persekiojimo bėgantiems žmonėms išliks, antradienį žadėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pernai po prezidento rinkimų Baltarusijoje prasidėjus politinei krizei Lietuva atidarė humanitarinį koridorių nuo persekiojimo bėgantiems asmenims – sudarytos palengvintos sąlygos baltarusiams atvykti į Lietuvą humanitariniais pagrindais. Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, per metus išduota daugiau nei 800 tokių leidimų.

Priėmęs įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas, Seimas pabaigė vienos dienos neeilinę sesiją. Per ją taip pat priimti įstatymai, leidę ekstremalios situacijos sąlygomis Lietuvos kariuomenei suteikti daugiau įgaliojimų ir pripažinę tvoros statybą pasienyje su Baltarusija valstybinės svarbos projektu.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Lietuva kaltina Baltarusijos valdžią migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl masinio migrantų antplūdžio šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s